5 dôvodov, prečo vymeniť staré vchodové dvere za hliníkové dvere

0
2993

Doslúžili vám vchodové dvere a nastal čas vymeniť ich? V tom prípade určite hľadáte tie najlepšie dvere, ktoré by nielen plnili svoju funkciu, ale aj vyzerali esteticky. Uvažovali ste už o hliníkových vchodových dverách? Možno sú pre vás tou správnou voľbou. Prečo im dať prednosť napríklad pred plastovými dverami?

  1. Hliníkové vchodové dvere sú bezpečné

Jedna z najväčších výhod hliníkových dverí je tá, že sa nijako nedeformujú. Sú veľmi pevné, tvarovo stále a odolajú aj prípadným nárazom, či úderom. Ak si navyše zvolíte hliníkové dvere s bezpečnostným kovaním a kvalitným bezpečnostným zámkom, môžete si byť istí, že sa cez ne do vášho domova nedostane žiadny neželaný návštevník.

  1. Majú dlhú životnosť

Ak hľadáte vchodové dvere, ktoré vám budú slúžiť v podstate doživotne, hliníkové dvere sú tou správnou voľbou. Ich životnosť bez problémov prekročí 50 rokov a pri správnej starostlivosti aj viac. To isté platí tiež pre hliníkové okná.

  1. Odolávajú poveternostným vplyvom

Ak kupujete dvere do panelákového bytu, vplyv poveternostných podmienok na dvere vás zrejme nezaujíma. Úplne iná situácia však nastáva, ak si vyberáte dvere do rodinného domu. V tomto prípade je ich vysoká odolnosť voči poveternostným podmienkam nutnosťou. Hliníkové dvere vám iste budú vyhovovať. Na ich kvalitu, funkčnosť, či vzhľad, nemá počasie absolútne žiadny vplyv. A to ani mrazy, ani vysoké teploty, či intenzívne slnečné žiarenie.

  1. Hliníkové dvere sú nehorľavé

V prípade, že hľadáte dvere odolné voči plameňom, určite si vyberte práve tie vyrobené z hliníka. Hliník je totiž nehorľavý materiál a tak dvere odolajú aj v prípade požiaru.

  1. Sú moderné

Preto ak túžite po dverách, ktoré budú nielen dokonale funkčné, ale aj dizajnové a moderné, hliníkové vchodové dvere sú tou správnou voľbou. Nemusíte sa obávať, že sa tieto hliníkové dvere, prípadne hliníkové okná, dajú použiť len na moderné novostavby. Ich dizajn sa dá perfektne prispôsobiť aj starším domom, ktorým dodajú nový moderný vzhľad.

Pravdou je, že za hliníkové dvere si určite budete musieť priplatiť viac ako napríklad za plastové. No vynahradia vám to svojou životnosťou, kvalitou a bezchybnou funkčnosťou.