Nemusíte si zvykať na ruch v paneláku

0
2253

Z našej potreby niekde bývať sa v uplynulých rokoch a desaťročiach rozvinul stavebný ruch aj v našich mestách. Vznikajúce sídliská však po rokoch často potrebujú obnovu, no iné dostupné riešenie nášho vlastného bývania zväčša nemáme.

Preto sa tešia záujmu aj staršie byty. Tie zväčša svojou dispozíciou už nespĺňajú naše predstavy o pohodlnom bývaní, no zvykať si musíme aj na blízkosť susedov. Hluk z iných domácností je tak samozrejmosťou, no ak ste práve nevyrastali v podobnom panelákovom komplexe, zrejme Vás táto skutočnosť nemilo zaskočila.

Ak kupujete byt, mali by ste sa informovať aj o susedoch. Práve s nimi budete musieť vychádzať roky, a tak sú aj pre Vašu domácu pohodu veľmi dôležití. Viac sa o nich však dozviete, až po nasťahovaní, takže či budete mať doma skutočne taký pokoj, ako si predstavujete, nikdy nie je isté. Cez úzke steny, podlahu aj strop je však počuť nielen detský krik. Stačí teda naozaj málo a dobrý pocit z kúpy bytu je preč. Namiesto neustálych sťažností aj na bežné domáce práce, skúste svoj byt odhlučniť. Zvuková izolácia je teda vhodným riešením do každého paneláka, viac sa o tejto možnosti dozviete na potichu.sk.

Isté však je, že si týmto zásahom vytvoríte doma skutočnú oázu pokoja. Nepotrebujeme predsa kľud len v noci, ale aj po návrate z práce. Tomu by teda malo zodpovedať aj vybavenie našej obývacej izby, keďže práve tu trávime asi najviac času. Predsa aj pozeranie televízie si určite vychutnáte viac, ak nebudete od susedov počuť každý zvuk.

Mali by sme teda dbať nielen na pokojný spánok, ale aj celkovú domácu pohodu.