Nenechajte sa zruinovať

0
1512

Podnikanie sa teší veľkej popularite. Neustále tak vznikajú nové a nové firmy, ktoré postupne zapĺňajú takmer každú oblasť trhu. Presadiť sa tak nie je jednoduché, no nie nemožné.

Potrebovať budete len viac odhodlania a schopnosť rýchlo riešiť neustále vznikajúce problémy. Starostí Vás teda čaká viac než dosť, no s niektorými počítať môžete v predstihu. Vďaka veľkej konkurencií na trhu je zrejmé, že nie všetky firmy, ktoré vzniknú, ani tie, ktoré už nejaký ten roku fungujú, sú predurčené pre popredné miesta na trhu.

Stále sa teda nájdu aj firmy, ktoré nemajú dostatok zákazníkov a svoje podnikanie ukončia. Všetko však závisí len od rozhodnutí samotného majiteľa firmy. Stále sa totiž často stáva, že aj keď firma prosperuje a nadväzuje nové obchodné partnerstvá, začína poľavovať v platobnej disciplíne. Nedeje sa tak vždy len pre nedostatok hotovosti, stále narazíte aj na firmy, pre ktoré sú podobné praktiky bežnou obživou.

S neplatičmi sa tak s určitosťou stretnete aj vo svojom podnikaní, no netreba sa svojich peňazí vzdať. Niekedy pomôžu prosby, či vyhrážky, no veľakrát sa nevyhnete ani súdnym konaniam. Tie naše sú však veľmi zdĺhavé. Oveľa rýchlejšiu cestu k Vašim financiám však ponúka stály rozhodcovský súd, keďže rozhoduje veľmi rýchlo a rozsudky sú záväzné. Svojich starostí sa tak zbavíte rýchlejšie ako na bežnom súde.

Aby ste sa však mohli obrátiť na rozhodcovský súd, musíte na toto riešenie prípadných problémov myslieť v predstihu. Neplatiča nespoznáte hneď na prvý pohľad, no je potrebné do zmluvy o spolupráci zahrnúť aj rozhodcovskú doložku. Na jej základe môžete využiť rýchlejšie riešenie. Jej znenie nájdete na obchodnysud.sk.

FOTO: rozsudok.sk