Aj psíci môžu mať dokonalý úsmev. Poznáte ultrazvukové kefky?

0
791
Dentálna hygiena u psov

Dentálna hygiena u psov je veľmi dôležitým krokom k jeho celkovému zdraviu. Zanedbaný chrup vedie k vypadávaniu zúbkov alebo šíreniu baktérií, ktoré sa môžu dostať do vnútorných orgánov psa. Na pravidelné čistenie chrupu psa by nemal zabúdať žiadny chovateľ. Dokonalý úsmev môžu mať vďaka ultrazvukovej kefke aj vaši štvornohí kamaráti.

Ako na zdravý chrup psa

O chrup psa sa starajte na dennej báze. Kupujte mu kvalitnú stravu, napríklad granule pre psov, ktoré sú adekvátne k jeho veku a fyzickému zdraviu. Polovicu práce za chovateľov spraví barf strava. Surové kosti zúbky psa prečistia a zároveň si samotný psík okusovaním kostí chrup spevňuje. Na čistenie zubov sú určené tiež pamlsky pre psov vo forme kostičiek, plátkov a žuvacích tyčiniek.

Klasická kefka je fajn, ale niekedy nestačí

Na čistenie zubov psov sa najčastejšie využívajú klasické kefky, ktoré sú vzhľadovo totožné s tými pre ľudí. Niektorí chovatelia uprednostňujú silikónové násadky na prst, ktorými nielen čistia zuby, ale tiež masírujú ďasná. Je len na vás, pre ktorý spôsobom čistenia sa rozhodnete. Nebojte sa, že by čistenie bolo pre psíka nepríjemné. Vďaka ochuteným a lahodne voňavým pastám pre psov sa čistenie stane ich obľúbeným rituálom.

Ultrazvukové zubné kefky pre psov

Ak chcete mať istotu, že psík má chrup dobre vyčistený a netvorí sa mu na zuboch kameň, používajte ultrazvukovú kefku pre psov. Tento prístroj nepatrí medzi najlacnejšie, a preto ho chovatelia využívajú skôr v salónoch pre psov ako doma. Oproti čisteniu ultrazvukom u veterinára pod anestéziou ide o veľmi šetrnú metódu odstraňovania kameňa a zafarbenia zúbkov. Psík ani len netuší, že sa s jeho chrupom niečo deje. Na kefku sa nanesie špeciálna pasta a štetiny kefky sa prikladajú na jednotlivé zúbky. Nie je potrebné na zuby tlačiť alebo kefkou po zuboch prechádzať točivými pohybmi. Ako je možné, že ultrazvuková kefka tak dokonale vyčistí chrup? Kefka vydáva ultrazvukové lúče, ktoré pôsobia v hĺbke ďasna, čím sa zubný kameň rýchlo uvoľní. Bublinky z pasty a rýchle kmity kefky odstránia zo zubov baktérie a všetky choroboplodné zárodky.

Výhody ultrazvukovej kefky pre psov v kocke

  • Odstránenie zubného kameňa bez uspania
  • Bezbolestné a rýchle čistenie zubov
  • Procedúra je pre psíka príjemná
  • Kefka nevydáva zvuky a ani sa nehýbe