AKO NA ODPUDZOVANIE TÚLAVÝCH MAČIEK?

0
2278

Túlavé a pouličné mačky dokážu spôsobiť škody vo vašej záhrade a niekedy aj prenášať blchy alebo nebezpečné choroby, ktorými sa môžu nakaziť vaši domáci miláčikovia. Stavte na praktický odpudzovač a vyhnete sa podobným nepríjemnostiam.

Výsledok kvalitnej českej produkcie

Prostredníctvom užitočných odpudzovačov zamedzíte príchodu mačiek z ulice, ale aj od susedov na váš pozemok bez toho, aby ste im nejakým spôsobom ublížili. Ultrazvukový odpudzovač mačiek jednoducho len zabráni tomu, aby sa cudzie mačky pohybovali po vašom dvore alebo záhrade. Tajomstvo jeho účinnosti spočíva v ultrazvukových signáloch, ktoré vydáva a ktoré sú pre mačací sluch tak rušivé, že sa budú snažiť dostať z dosahu týchto zvukov a v budúcnosti sa teda vyhýbať priestoru, v ktorom sú signály počuteľné. Špecifikom tohto plašiča je automatická zmena výkonu a kmitočtu, v dôsledku ktorej si po čase potulné mačky nezačnú na signál zvykať, ale bude mať na ne vždy primeraný efekt.

Profesionálny prístroj sa dá zároveň využívať aj ako odpudzovač psov, pri ktorých je rovnako účinný ako pri mačkách. Funguje so sieťovým napájacím zdrojom predávaným ako príslušenstvo a v exteriéri predstavuje jeho dosah 12 m pod uhlom 120 stupňov, zatiaľčo v interiéri pokrýva plochu v rozsahu 250 m2. Plašič je určený pre odpudzovanie potulných psov a mačiek a hoci na človeka nevplýva, môže mať vplyv na vašu vlastnú mačku alebo psa. Vaše domáce zviera by ste preto nemali držať v blízkosti zariadenia respektíve by z neho malo možnosť odísť alebo sa mu môcť výhybať, čo neplatí o psíkovi v koterci či na reťazi.

Efektívne odpudzovanie ďalších škodcov

Vynikajúcim pomocníkom nielen v záhrade sa ukázal byť taktiež plašič vtákov zameraný na spevavé vtáčie druhy, ku ktorým patrí napríklad vrabec, holub, ďateľ, drozd alebo škorec. Pod uhlom 140 stupňov vysiela odpudzovač do vzdialenosti 40 metrov ultrazvukový signál, ktorého kmitočet aj intenzita sa automaticky mení a obťažuje vtáky do takej miery, že sa už v budúcnosti budú priestoru chránenému odpudzovačom radšej vyhýbať. Signál plašiča je v malej miere počuteľný pre ľudské ucho v bezprostrednej blízkosti od prístroja, na ktorý by nemal dopadať dážď či sneh, pokiaľ je používaný vo vonkajšom prostredí.