Reklamný banner a veľkoformátová tlač – oplatí sa aj dnes?

0
1658

Na svete existuje nespočetné množstvo rôznych spôsobov, ako spropagovať vašu firmu alebo podnikanie. Naskytá sa však otázka, ktorý z nich bude najvhodnejší pre vás. Oplatí sa ešte veľkoformátová tlač v podobe rôznych billboardov a ostatnej offline reklamy?

Raketový boom internetu zásadným spôsobom ovplyvnil aj marketing. Každý správny odborník na marketing vie, že propagovať treba tam, kde je najviac potenciálnych zákazníkov. Práve preto bola pred rozšírením internetu tak populárna offline reklama v podobe rôznych billboardov, reklamných tabúl, letákov a podobne. Príchod internetu však spôsobil klamlivý efekt bezvýznamnosti offline reklamy. Totiž, veľa ľudí si myslí, že dnes už internet používa každý, teda offline reklama už nedáva zmysel. Opak je však pravdou. Internet ani zďaleka nepoužívajú všetci ľudia, najmä staršia generácia s jeho používaním nemá skúsenosti. Stále tak platí, že offline reklama a veľkoplošná tlač je schopná osloviť viac ľudí. Keď sa pozriete na finančnú stránku veci, ak by ste sa rozhodli spustiť online propagáciu, ktorá by oslovila rovnaký počet ľudí, ako nejaký banner, za online propagáciu by ste zaplatili viac. Offline reklamy sú naviac dôveryhodnejšie. Situácia je tak jasná – offline reklama sa skutočne oplatí!

Kvalitná veľkoformátová tlač je základ

Medzi najtypickejšie formy offline reklamy patria billboardy, bigboardy, megaboardy, citylighty a rôzne nástenné tabule. Pri zariaďovaní offline reklamy tak budete potrebovať nejakú plochu, no oveľa dôležitejšia je práve veľkoformátová tlač. Práve veľkoformátová tlač má na starosti upútať okoloidúcich a predstaviť im váš produkt alebo službu čo najpútavejším spôsobom. Spĺňať by mala hneď viacero kľúčových požiadaviek, jej výrobu sa tak oplatí zveriť profesionálom. Napríklad, spoločnosti Ravafol. Tá sa postará o celý proces tvorby veľkoformátovej potlače – návrh, vizualizáciu, výrobu a montáž. Montáž reklamy je realizovaná v rámci celého Slovenska, poteší rýchle dodanie, nízke ceny a vysoká kvalita potlače. Tak začnite využívať silu offline reklám aj vy!