Ako vybrať snehové reťaze na základe parametrov?

0
1900
Ako vybrať snehové reťaze na základe parametrov?

Veľkosť: Pred zakúpením snehových reťazí pre konkrétne vozidlo skontrolujte šírku, výšku a priemer vašej pneumatiky. Veľkosť snehovej reťaze je rozhodujúca, pretože sa chcete ubezpečiť, že správne pasuje a nie je príliš veľká alebo príliš malá pre vaše pneumatiky. Nesprávna veľkosť spôsobí iba frustráciu a neefektívnosť.

Výška: Toto je vzdialenosť medzi pneumatikou a karosériou vozidla. Snehové reťaze sa musia dať pohybovať s pneumatikou bez zásahu do karosérie vozidla.

Kategória: Pre osobné vozidlo vyberte snehové reťaze, ktoré sú klasifikované ako trieda S. To znamená, že sú určené pre novšie vozidlá s pohonom predných kolies.

Materiál: Gumové reťaze nepoškodzujú cesty a zvyčajne nepoškodia vozidlo. Často obsahujú kovové upevňovacie prvky a môžu fungovať na nákladných aj osobných vozidlách. Gumové reťaze nie sú klzké; kovové reťaze poskytujú vodičom väčšiu kontrolu, ale môžu poškodiť cesty.

Inštalácia: Najobľúbenejšie snehové reťaze na suv 4×4 sú tie, ktoré sa ľahšie inštalujú. Zvyčajne zahŕňajú upínaciu inštaláciu, ktorá zahŕňa automatické napínanie reťaze. Iný typ vám umožňuje prevliecť snehovú reťaz cez pneumatiku. Nevyžaduje sa pripojenie, ale nemusí fungovať tak dobre, ako upínacia reťaz, avšak ide o individuálnu záležitosť a každému vodičovi môže vyhovovať iný typ inštalácie.

Hmotnosť: Niektoré snehové reťaze sú ľahšie ako iné. Ťažšie sú zvyčajne lepšie ovládateľné v ťažkých snehových podmienkach, ale z hľadiska spotreby paliva nebudú také dobré. Ťažšie reťaze sú navyše menej vhodné na skladovanie alebo prepravu vo vozidle. Ak ich však ponecháte v garáži, nemusí to byť problém.

Dôležité je samozrejme aj to, aby snehové reťaze, resp. snehové reťaze na dodávky poskytovali lepšie manévrovanie v zákrute bez zbytočnej energie i hluku navyše. Tak čo poviete, aj vy si uľahčíte jazdu v snehových podmienkach a budete brať ohľad na zvýšenú bezpečnosť?