Elektrokolobežky – objavte ekologický spôsob dopravy

0
2358

Technológia 21. storočia ide míľovými krokmi dopredu a tak nečudo že spoločnosti prichádzajú na trh so stále novými výdobitkami modernej doby.
Na trhu je mnoho užitočných, aj menej užitočných, produktov ktoré nám uľahčujú život. Jedným z tých užitočných sú elektrokolobežky. Ich princíp a výhody si opíšeme v nasledujúcom článku.

Ako to vlastne funguje a ktorá je tá naj?

Elektrokolobežka je jeden z najmladších členov “e- vozítok”. Mnoho ľudí označuje túto alternatívu ako najefektívnejší spôsob dopravy v meste.
Ľudia zvyknú prirovnávať tento typ kolobežky ku eletrobicyklu, no existuje to niekoľko odlišností:
Zatiaľ čo na elektrobicykli ste nútený šliapať a zapojiť tak fyzickú silu, pri elektrokolobežke vám stačí jedno odrazenie nohou na stovky metrov. S touto modernou alternatívou dopravného prostriedku ľahko prekľučkujete pomedzi chodcov a v prípade že by ste predsa len chceli využiť mestskú hromadnú dopravu, žiaden problém, jednoducho prostriedok zložíte a môžete si ju tak vziať so sebou kamkoľvek.

Ako správne vybrať?

Pri výbere elektrokolobežky sa zamerajte na tieto atribúty:
Rám – skladací mechanizmus je veľkou výhodou, najmä ak chcete využívať kombinovanú dopravu či zobrať si ju na dovolenku.
Brzdový systém – Medzi tie najbežnejšie systémy patrí nášľapná brzda na zadnom blatníku a samozrejme čeľusťové / kotúčové brzdy, ktoré poznáte z bicyklov. Stačí si iba vybrať to, čo bude najviac vyhovovať vášmu štýlu jazdy.
Riadenie – Väčšina výrobcov z tejto kategórie disponuje páčkovým systémom, pomocou ktorého zrýchľujete a spaľujete.

Ak chcete sto –  percentnú kvalitu, odporúčame Globber ONE K E-MOTION, ktorá vďaka svojim vlastnostiam a precíznemu spracovaniu patrí ku najkvalitnejším výrobkom na trhu.

Nezabúdajte teda, kolobežka už dávno nie je hračkou pre deti a jej využívanie má hodnotný vplyv na okolitú prírodu či zdravotný stav jednotlivca.