Chráňte sa pri vašej práci

0
2263

Pracovné oblečenie

Pracovné oblečenie znamená v dnešnej dobe viac než len ochrana proti vonkajšími vplyvmi a znečistením. Má za úlohu chrániť pracovníka a poskytovať mu dostatočné pohodlie pri vykonávaní pracovnej činnosti.  Kvalitný pracovný odev by mal byť odolný voči chemickým vplyvom, extrémnym teplotám a tak isto by nemal v prípade dažďu premokať.  Okrem týchto základných vlastností, ktoré sú nevyhnutné, musí pracovný odev obsahovať reflexné prvky, ktoré umožnia vidieť pracovníka aj počas nočných hodín.  Reflexné odevy umožnia vykonávať vašu prácu aj v noci  alebo v nepriaznivom počasí, by ste mali byť dostatočne viditeľný.

Nielen u robotníkov, ktorí pracujú na stavbe sa stretávame s pracovnými odevmi. Každý domáci kutil by mal dbať pri práci na svoju bezpečnosť a mal by mať doma aspoň jeden pracovný ochranný odev alebo montérky, aby sa mu pracovalo pohodlne.

Pracovná obuv pre vaše pohodlie pracovna obuv

Okrem pracovného odevu je dôležité, aby ste mali v práci správnu obuv. Ide o obuv, ktorá musí spĺňať tie najdôležitejšie a najprísnejšie kritéria. Mala by mať čisto bielu podrážku, na ktorej sa vám nebude šmýkať.

Pracovná obuv musí byť pevná, aby bola noha dostatočne zaťažená. Tiež by mala mať mierne vyvýšenú podrážku a samozrejme nesmie premokať, keďže taká práca na stavbe sa vykonáva aj v daždivom počasí. Tento typ obuvi je ideálny najmä pre robotníkov, ktorí pracujú hlavne vonku. Uistite sa však, že kupujete obuv, ktorá bude pohodlná a kvalitná. Niekedy je lepšie investovať, no verte, že taká obuv vám pri správnej starostlivosti vydrží aj do konca života.

Ochranné pracovné pomôcky zase chránia pracovníkov pred ublížením alebo pracovným úrazom. Neohrozujú ich zdravie, nebránia im pri výkone práce a spĺňajú požiadavky stanovené prísnym predpisom.

Pozor na ruky!

Dirty leather gloves and monkey wrenchOchranné pracovné rukavice sú pre pracovníkov na stavbe nevyhnutnosťou. Chránia ich ruky, sú pohodlné a umožňujú lepšie uchopiť jednotlivé materiály a náradie. Niet nad kvalitné rukavice, ktoré vám zabezpečia komfort a splnia aj tie najnáročnejšie požiadavky. Nezabúdajte, že pracovné rukavice sú tiež súčasťou vášho pracovného odevu a sú tiež tak dôležité ako je napríklad obuv.

Pokiaľ hľadáte pracovný odev, montérky, pracovnú obuv, pracovné rukavice a mnoho ďalšieho, máme pre vás riešenie.

Internetový obchod bormis.sk ponúka tie najkvalitnejšie pracovné pomôcky a doplnky, s ktorými bude vaša práca omnoho jednoduchšia. Kvalita a tie najnižšie ceny na trhu sú samozrejmosťou a je len na vás, čo si vyberiete. Pokiaľ si nebudete istý, môžete sa dohodnúť na stretnutí s obchodným zástupcom, ktorý vám veľmi rád pomôže. Okrem toho môžete navštíviť kamennú predajňu, kde nájdete tak isto všetko na jednom mieste.

 

FOTO: Gennadiy Poznyakov + Vladimir Vydrin  / Dollar Photo Club