Čo treba vedieť pred kúpou drevenej postele?

0
2396

Drevené postele sa takisto ako postele z masívu vyrábajú najčastejšie z buku – je to tvrdý typ dreva, vďaka tomu sú veľmi odolné voči poškodeniam a vydržia naozaj dlho. Tvrdosť dreva navyše zaručuje absolútnu stabilitu celej postele, tým pádom posteľ nevŕzga. Najvhodnejším riešením pre spánok a použitie sú bez pochýb drevené postele.

Aké sú skutočné výhody drevených postelí?

Okrem toho, že drevené postele vyzerajú v interiéri naozaj dobre, majú veľa ďalších výhod. Postele z dreva sú čisto prírodné a tieto postele sú zaručene odolné a stabilné. Keďže je posteľ stabilná, tak je jasné že nebude vŕzgať.  Okrem toho sú drevené postele trvácnejšie oproti posteliam vyrobených z iných materiálov. Veľkou nevýhodou drevených postelí je ich väčšia hmotnosť, tou totiž súvisia problémy s premiestňovaním nábytku. Masívne drevo je populárnym materiálom na výrobu postelí, tiež má svoje výhody. Je možné ho pretvoriť do rôznych vkusov, vďaka tomu sa trafí do vkusov každého. Masívne drevo je príjemné na pohľad a tiež ide o prírodný materiál.

Aký by mal byť materiál rámu postele?

Samotný materiál rámu postele výrazne dokáže ovplyvniť pevnosť a vzhľad postele. Preto je dôležité vyberať materiál, ktorý okrem toho že vyzerá dobre, má tiež výborné a efektívne funkčné vlastnosti. Najčastejšie sa stretneme s posteľami čo sú vyrobené z kovu, dreva alebo poprípade drevotriesky.

Sú drevené postele najlepšou alternatívou podľa ceny?

Ak ste nútení sa rozhodovať pri výbere postele podľa ceny, najvýhodnejšie sa vám budú zdať zrejme drevotrieskové postele. Avšak takéto postele nemajú žiadne iné výhody a tiež nie sú najkvalitnejšie. Drevotrieskové postele sa často rozpadávajú a vŕzgajú, niekedy sa z nich tiež uvoľňuje lepidlo. Najlepšou a najvýhodnejšou voľbou pri výbere postelí zostávajú drevené postele. Drevená posteľ je v priemere drahšia (približne od 200 eur) a ťažšia, ale je cenovo dostupná. Ak je drevená posteľ naozaj dobre vyrobená, tak vás isto nesklame a vydrží naozaj dlho.