Víno ako dar

0
2230

Občas si lámeme hlavu, čo našich blízkych poteší a ešte im aj prinesie úžitok. Je pravda, že hocijaký dar, ktorý je venovaný od srdca, sa cení, avšak je rozdiel, ak darujete ozdobnú sošku alebo fľašu dobrého vína s venovaním.

Tipy na chutné darčeky

Na svete sa nájde iba pár ľudí, ktorí by si neradi pochutnali na pohári kvalitného vína. Mnoho významných básnikov vínu zložilo hold aj vo svojich dielach. Ako v minulosti, tak aj v súčasnosti býva fľaša vína prítomná pri všetkých dôležitých udalostiach v našom živote, ako sú svadby, oslavy narodenín alebo promócií. Ak teda hľadáte dobrý tip na elegantný darček, fľašou vína určite nič nepokazíte a darovať ju môžete prakticky hocikomu, kto má viac ako 18 rokov. Darčeková fľaša poteší už aj maturanta, ktorý si úspešne prešiel skúškou dospelosti, ale i vášho partnera, ktorého v práci povýšili, dobrého suseda alebo najlepšiu babku na svete. Čím sa darčekové fľaše odlišujú od tých bežných, čo dostať v supermarkete? Predovšetkým kvalitne spracovaným sklom, ktoré je ručne fúkané v dielňach renomovaných výrobcov. Okrem toho ich však zdobia aj nádherné motívy, vďaka čomu je možné darovať fľašu na mieru. Poľovníkovi napríklad s obrázkom zvieraťa, športovcovi s obrázkom futbalistu. Darčekové fľaše k narodeninám sa najčastejšie vyberajú podľa znamenia zverokruhu alebo s číslami označujúcimi vek oslávenca.

Navrhnite si etiketu

Dnes už doba tak pokročila, že na to, aby ste sa dostali ku kvalitnému vínu s nádhernou fľašou alebo nápaditou etiketou, nemusíte chodiť do viechy alebo priamo do vinárstva, ale vám stačí chvíľu pátrať na internete. Napríklad stránka Darceky-vino.sk svojim zákazníkom núka možnosť vytvoriť si originálne darčekové fľaše, napríklad aj k narodeninám. Premyslite si, o aký druh vína máte záujem (biele, červené, šumivé atď.), avšak nezabudnite aj na jeho objem. Pokiaľ viete, že oslávenec sa bude chcieť s vínom podeliť na veľkej rodinnej oslave, najrozumnejšie riešenie bude voliť veľké darčekové fľaše. Luxusný dojem z darčekovej fľaše ešte viac podčiarknete, ak ju niekomu venujete v darčekovej krabičke alebo ak budú v nápoji plávať jedlé lupienky z 23-karátového zlata. Iba málokto sa môže pochváliť, že pil niečo také lukratívne. Tvary etikiet, ornamenty i nápisy si na stránke navrhnete podľa vlastného vkusu. Keď nápis na etiketu vymyslíte sami, váš darček nadobudne ešte osobnejší charakter a oslávenec zaiste nenápadne uroní aj nejakú tú slzu.