Kupujete plastové vchodové dvere? Predstavujeme vám tri typy

0
6432

Pekný dom si zaslúži pekné vchodové dvere. Ide o akúsi pomyselnú čerešničku na torte. Ale nejde len o vizuálny efekt, taktiež musia spĺňať svoj účel a teda funkčnosť je nemenej dôležitá ako samotný vzhľad. Prinášame vám krátky prehľad troch typov plastových vchodových dverí, ich hlavné plusy a mínusy.

Vchodové dvere s výplňami z ABS plastu

Plastové vchodové dvere s výplňou z ABS a PMMA plastov sú určite rozumnou voľbou pri zvažovaní vstupných dverí. Medzi ich hlavné plusy patrí najmä nízka cena, ľahká údržba, stálofarebnosť a v neposlednom rade aj dostatok variant prelisov. Ako sa však hovorí, každá minca má dve strany, a aj pri tomto type plastových vchodových dverí sa nájdu nejaké mínusy. Medzi tie hlavné patria tepelná rozťažnosť, nižšia stabilita v porovnaní s HPL a GFK výplňami a vyššie riziko poškodenia pri použití farebných dekorov.

Vchodové dvere s HPL diskami

Vchodové dvere plastové s využitím HPL diskov patria k tomu najmodernejšiemu, čo na trhu môžete zohnať. Čo je vlastne HPL? Je to vysokotlakový laminát tvrdený umelou živicou. Je to materiál, ktorému nevadia teplotné zmeny, časté mechanické používanie či vystavenie priamemu slnečnému žiareniu. Odolnosť a stabilita je tak hlavným benefitom tohto typu dverí. Ďalej je nutné spomenúť širokú paletu vzhľadových variant, ľahkú údržbu a aj cenovo sú dostupné. Oproti predošlému typu plastových dverí je nevýhodou ich mierne vyššia cena.

Vchodové dvere s GFK diskami

Klenot medzi vchodovými plastovými dverami. Luxusný vzhľad v spojení s odolnosťou a stabilitou si získa srdce každého. Dvere s výplňou zo sklolaminátu GFK majú originálny vzhľad, údržba je jednoduchá, pritom majú dlhú životnosť a ako bonus skvelé tepelno-izolačné vlastnosti. Ich vizuál je moderný, ich funkčnosť je vysoká. Pripraviť si však treba aj viac peňazí. Pokiaľ „riešite“ novostavbu, je to pre vás ideálny variant. Dvere vydržia desaťročia a udržia si svoj atraktívny vzhľad aj kvalitu.

Pre ktorý typ plastových dverí sa rozhodnúť? V konečnom dôsledku je voľba len a len na vás. Musíte zvážiť koľko peňazí ste ochotní do nich investovať. Na aký dom ich chcete použiť. Či dbáte viac na vizuál alebo vám záleží prioritne na funkčnosti. Vchodové dvere cena? To je otázka, ktorá vám určite vŕta hlavou. Rozpätie je široké, dajú sa zohnať modely za stovku aj za niekoľko tisíc eur. Výber je skutočne bohatý.