Hľadáte auto na leto? Čo tak Auto roka 2018

0
2322

Vôňa horúceho leta visí vo vzduchu. Ideálne obdobie na zadováženie si nového „tátoša“. Cesty na dovolenky, festivaly, stanovačky či len tak sa voziť mestom a vychutnávať si letnú pohodu. Inšpiráciou by pokojne mohol byť víťaz renomovanej ankety Car of the Year.

Švédi si získali srdcia porotcov

V hlasovaní šesťdesiatich porotcov z dvadsiatich troch krajín sveta zvíťazilo Volvo XC40. Malé SUV s obrovskými inováciami. Výrazný dizajn, šikovné úložné riešenia a inteligentné technológie ako stvorené do mesta. Švédske Volvo pripravilo pre automobilových fajnšmekrov skutočnú lahôdku. Model XC40 svojím mladistvým dizajnom a proporciami SUV zanecháva v užívateľoch naozaj silný dojem.

Silný dojem zanechávajú aj letné pneumatiky Matador, od renomovaného slovenského výrobcu, ktoré si srdcia všetkých užívateľov získavajú najmä rozumným pomerom kvality a ceny. Prečo ich spomíname? Nuž spomínaný výrobca má vo svojom portfóliu výrobkov okrem osobných a úžitkových vozidiel, či 4×4 aj pneumatiky pre vozidlá typu SUV. Kvalitné auto si doslova pýta kvalitnú „obuv“.

Častokrát ste sa už vo svojom živote určite stretli s teóriou, že čo je lacné, nemôže byť kvalitné. Verte či nie, aj lacné pneumatiky môžu ohúriť svojou dokonalou kvalitou. Kto hľadá, ten nájde a trh ponúka množstvo možností ako nájsť kombináciu kvality a dobrej ceny. Pneumatiky, za ktoré nevysolíte „majland“, ktoré majú vysokú odolnosť, ktoré sú vhodné na rôzne typy povrchov, do každého počasia a ktoré sú aj ekonomické, nakoľko majú výrazný vplyv na spotrebu. Stačí si len dobre vybrať. A samozrejme, nezabudnite ani na kvalitné hliníkové disky.

Bezpečnosť nado všetko

Leto sa blíži a ak skutočne uvažujete o obnove svojho vozového parku, dali sme vám do pozornosti atraktívne Volvo XC40, víťaza ankety Car of the Year. Švédska automobilka okrem moderných inovácií dbá aj na bezpečnosť, ktorá by mala byť tým najdôležitejším kritériom pri výbere vozidla. Volvo si stanovilo cieľ, že od roku 2020 nebude vo vozidlách ich značky zaznamenané žiadne úmrtie. Smelý cieľ. No zároveň dosiahnuteľný. Aj keď budete mať hlavu pobláznenú letnými radovánkami, nezabúdajte, že bezpečnosť je prvoradá. A s Volvom XC40 ju okrem iných benefitov získate.