Nechajte zamestnancom dostatok možností výberu

0
1635

Každý zamestnávateľ by si mal uvedomiť, že je dôležité ponechať zamestnancom dostatok možností výberu takého priestoru, ktorý bude pre jeho pracovný výkon najefektívnejší. Základom je, aby do kancelárie prenikalo dostatok svetla, no taktiež je dôležité, aby sa mohli zamestnanci počas obednej prestávky odreagovať pohľadom na okolitú zeleň. Veď čo viac podporuje ľudskú kreativitu, zmysel pre detail a vytrvalosť, keď nie pohľad na čarokrásnu slovenskú prírodu?

Komfort musí byť!

Kancelária nie je len miestom, kde zamestnanec od rána do poobedia úpenlivo pracuje zavretý v jednej miestnosti. Je totiž miestom, kde by sa mal každý cítiť maximálne komfortne, pretože aj pohodlie prispieva k dosiahnutiu lepších pracovných výsledkov. Pohodlné sedenie, stoly či inovácie v podobe rôznych druhov tesnenia sú len niektoré z predpokladov, ako zaistiť spokojnosť zamestnancov na pracovisku.

Transparentnosť ako jeden z kľúčových faktorov

Transparentnosť ako jeden z kľúčových faktorov, umožňuje zamestnancom nazrieť na priebeh rokovania, dokonca zapojiť sa do rozhovoru v podstate kedykoľvek počas dňa. Kancelárie Bratislava sú zriadené s ohľadom na transparentnosť, ale tiež možnosť výberu. Možnosť výberu priestoru, v ktorom sa zamestnanec cíti najprirodzenejšie. Pre niekoho to môže byť miesto, kde sa denno-denne stretáva väčšia skupinka za účelom spoločného riešenia problému, pre iného to môže byť pokojné miesto, kde môže pracovať výhradne sám.

Aj veľké budovy môžu byť atraktívne

Typickým príkladom veľkej a zároveň atraktívnej budovy je sídlo spoločnosti Doppelmayr, ktorej budova je určená pre vyše tisíc ľudí. Tento priemyselný gigant je vybavený ulicami i alejami, pričom domčeky sú rozdelené tak, aby medzi ne preniklo dostatok svetla. Jedinečné výhľady na okolie mesta či kombinácia bielej so šedou a čiernymi miestami v medzerách sú ďalšie atribúty, ktoré budujú neopísateľnú atmosféru priemyselného gigantu. Dokonca aj priestory na prenájom Bratislava sú atraktívne a plne prispôsobené súčasným požiadavkám na moderné a plne komfortné pracovisko.