Vyberáte dvere do domácnosti?

0
1594

Ak premýšľate nad kúpou nových vchodových dverí, je dôležité uvedomiť si, že základom je, aby mali dvere stabilnú vnútornú konštrukciu, ktorá vydrží namáhanie. Pri výbere je dôležité všímať si druh a vlastnosti materiálu, ale tiež bezpečnostné prvky či dizajnové prevedenie. Obzvlášť, ak máte špecifické požiadavky na bezpečnostné dvere, výber by ste nemali podceniť, ale naopak, venovať dostatok pozornosti takým vchodovým dverám, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky.

Ktorý materiál si vybrať?

Nie je žiadnym tajomstvom, že hliníkové dvere majú oproti tým plastovým vyššiu životnosť, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a pochopiteľne i pevnosť. Tie môžete zvoliť do bytu, domu, ale pokojne aj do komerčných priestorov s vysokou frekvenciou pohybu. Treba mať na pamäti, že bezpečnostné dvere si vyžadujú vyššiu investíciu. Tie samozrejme rozdeľujeme na základe bezpečnostných tried, pričom bezpečnostná trieda 2 odoláva rôznym spôsobom napadnutia a vlámania; bezpečnostná trieda 3 je riešením s vysokou odolnosťou voči statickému a dynamickému zaťaženiu. Avšak, plastové dvere sú tiež vhodnou voľbou, najmä do rodinných domov vzhľadom k tomu, že majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Okrem toho vás milo poteší ich predajná cena, ktorá je oproti hliníkovým dverám výrazne nižšia.

Bezpečnosť musí byť!

Základom je, aby vchodové dvere, ale tiež drevené okná dokázali ochrániť vašu domácnosť pred neoprávneným vniknutím z vonkajšieho prostredia. Najmä čo sa týka okien vyrobených z prírodného materiálu akým je drevo, je nutné podotknúť, že drevo je tuhým materiálom, ktorého konštrukcia je mimoriadne pevná. Ich povrchová úprava odoláva popraskaniu či inému znehodnoteniu, pričom životnosť drevených okien je v dnešnej dobe vysoká, a to zhruba 100 až 300 rokov!

Na záver treba dodať, že interiérové dvere sú taktiež nesmierne dôležité, obzvlášť, ak si zariaďujete vaše nové bývanie a túžite po kvalitnom nábytku, ktorého životnosť bude aj niekoľko desiatok rokov!