Čo zohľadniť pred kúpou vírivky?

0
1815

Vírivky nie sú len veľké vane určené na romantiku pri drinku, sú tiež neoceniteľným pomocníkom pri dosahovaní psychickej a fyzickej pohody. Hydroterapia sa štandardne používa na zlepšenie cirkulácie krvi, odstránenie svalových a nervových blokád, a teda aj ako prostriedok na uvoľnenie stresu. Rozhodnutie kúpiť si takéto zariadenie do súkromných priestorov Vašej domácnosti, či už na oddych, zábavu alebo kvôli zdravotnému stavu, predstavuje investíciu, pred ktorou si treba zodpovedať niekoľko základných otázok ohľadom typu, výbavy a zámeru vírivky.

Rozpočet

Na začiatku je nutné stanoviť si maximálnu sumu, ktorú hodláte investovať. Ako pri každej kúpe, tak aj pri vírivkách platí, že vychádzate zo základného modelu, ku ktorému si môžete priplatiť rad atraktívnych funkcií alebo si zvoľte priamo tzv. „full“ verziu, ktorá má všetky dostupné prvky už zabudované. Pokiaľ viete presne, čo potrebujete, možné je vyskladať vlastnú konfiguráciu na uspokojenie každej požiadavky, ale pokiaľ si nie ste istý, najlepšie je začať základnou verziou a postupne pridávať chýbajúce doplnky. Napríklad špičková značka Sundance Spas ponúka široký výber luxusných víriviek s možnosťou pridávania rôznych technických vychytávok.

Veľkosť

Základným rozdielom medzi vaňou a vírivkou je (okrem prítomnosti dýz) zámer nevyužívať ju v samote, ale v spoločnosti blízkych osôb. Z toho vyplýva aj výber veľkosti vírivky. Najmenšie modely ponúkajú miesto pre dvoch, ideálne pre romantické chvíle, kým do tých najväčších sa zmestí až osemčlenná partia. Pred kúpou treba zvážiť, či bude vírivka plne vyťažená v pravidelných intervaloch. Následne je dobré vykalkulovať si náklady na jej údržbu. Pokiaľ ste spoločensky aktívny alebo máte väčšiu rodinu, luxusné vírivky so 6 až 8 miestami môžu byť ideálnou voľbou, ale pokiaľ trávite čas najradšej vo dvojici, takáto kúpa by bola zbytočným prepychom. 

Typ

Pre väčšinu ľudí predstavujú vírivky ideálne miesto pre relax alebo romantiku, ale pokiaľ patríte k tým, ktorých zaujíma aj zdravotná stránka víriviek, pouvažujte o dlhšom modeli, ktorý umožňuje využitie vodného bežiaceho pásu, teda plávania na mieste. Pokiaľ je vírivka dostatočne veľká, poskytuje ideálne miesto na rozcvičenie všetkých veľkých svalových skupín.

Pri uvažovaní o type vírivky si treba uvedomiť aj rozdiely medzi vaňou zabudovanou v podlahe alebo vaňou nad podlahou. Nadzemné vírivky majú všetky mechanizmy dôkladné skryté, pokiaľ umiestnenie pod podlahou si vyžadujú zložitejšiu inštaláciu.

Komfort

Vždy je lepšie vidieť pred kúpou zariadenie v plnej prevádzke. Modely, ktoré sa zdajú byť ideálne veľké bez vody, sa často zmenia na nepohodlné vane po naplnení vodou a spustení prúdu. Vyskúšajte každé miesto na sedenie, predstavte si plné obsadenie a zohľadnite aj umiestnenie dýz. Ich vysoký počet sa nikdy nevyrovná ich správnemu umiestneniu.

Efektivita

Niekedy aj tie najluxusnejšie vírivky zostávajú nevyužité, lebo si vyžadujú príliš veľa námahy na údržbu. Dôkladne zvážte, či potrebujete všetky prvky a možnosti v ponuke, ale tiež nezabudnite na to, čo by Vám mohlo neskôr chýbať. Každá technická možnosť navyše si vyžaduje špecifickú údržbu, ale aj chýbajúce funkciu spôsobia zníženie záujmu o vírivky. Energetická efektivita je samozrejmosťou, o ktorej treba taktiež uvažovať

Zohľadnením uvedených rád si ľahšie vyberiete správny typ a model presne podľa Vašich predstáv. Vírivky Sundance Spa Vám stopercentne zabezpečia dokonalé pohodlie a relax, pretože ich vyrába spoločnosť, ktorá si drží stabilné miesto na trhu, ba dokonca sa považuje za lídra v predaji takéhoto sortimentu. 

Foto: © [Minerva Studio] / Dollar Photo Club