Interiérové dvere, ktoré vás očaria

0
1951

Dôležitou súčasťou každého domu, bytu či iného interiéru sú dvere. Práve od nich záleží nie len celková bezpečnosť, ale aj dojem z priestoru. Pri ich výbere by sme mali byť preto pedantní a mali by sme si vybrať také, ktoré nám po všetkých stránkach vyhovujú. Na trhu je široká paleta rôznych druhov interiérových dverí od fóliovaných až po laminátové dvere, či tie bezpečnostné.

Fóliované alebo laminátové?

Fóliované dvere nie sú vhodné len pre bytové, ale aj kancelárske zaťaženie. Vyrobené sú z fóliovaných materiálov, nalepených na povrchu dverí. Fólie sú v dnešnej dobe prepracované tak, že len ťažko spoznáte to, či sa jedná o imitáciu niektorých z materiálov. V súčasnosti patria medzi najrozšírenejšie interiérové dvere. Ich hlavnou výhodou je, že nedochádza k poškodeniu alebo starnutiu povrchu následkom pôsobenia slnečných lúčov. Okrem toho je ich údržba nanajvýš jednoduchá a nenáročná, čo ocení asi každý.

Laminátové dvere so sebou prinášajú taktiež množstvo výhod. Medzi ich hlavné výhody môžeme spomenúť štýlový dizajn a ochranu laminátu. Ochrana laminátu, resp. jeho údržba, je skutočne jednoduchá. Stačí len pravidelné umývanie alebo utretie prachu. Dnešný trh je na tento typ dverí bohatý a vy máte rozhodne pestrú možnosť výberu.

interierove-dvere-klucky-trnava-lupacentrum.sk

Kvalita= prepracovanosť

Či už sa rozhodnete pre výber laminátových alebo fóliovaných dverí, na výber máte rôzne typy variant a rozmerov.  Je dobré si všímať najmä prepracovanosť, od ktorej závisí kvalita dverí. To, z akých materiálov sú dvere vyrobené, je dôležité rovnako ako aj iné detaily, ktoré niekedy nepostrehneme. Problémová nie je ani výroba dverí na zákazku, čo platí najmä pri výrobe dvier atypických rozmerov.

 

Neoddeliteľnou súčasťou dverí sú aj kľučky. To, aké kľučky sa k dverám hodia, závisí najmä od vášho vkusu a možnostiach používania. Vybrať si môžete z kategórií jednodielnych alebo dvojdielnych kľučiek. Aj pri návšteve Lupacentrum v Špačinciach pri Trnave si môžete prezrieť ponuku kvalitných, ale aj špeciálnych interiérových dverí a príslušenstva.