Kreslá na želanie

0
1694

Ľudia majú radi svoje pohodlie. S týmto súhlasí azda každý. A preto si myslím, že by mi väčšina dala za pravdu, keď poviem: „K pohodliu patria aj poriadne pohodlné kreslá.“ Veru tak. Nie je kreslo ako kreslo.

Sedačky na mieru sa opäť dostávajú do popredia, nakoľko ľudia stavajú domy rôznych veľkostí a tvarov a štandardizovaný nábytok sa im tam nie veľmi hodí. Jednoducho im tam nepasuje rozmerovo alebo majú radi taký ten svojský štýl. Vtedy si radi robia podľa seba.

Pohodlné sedačky

Pohodlná rohová sedačka oproti oknu, keď majú nádherný výhľad napríklad na hory. Prípadne si dajú oproti obrovskú televíziu aby mohli sledovať svoje obľúbené filmy. Slovenské sedačky sú veľmi kvalitné. Ja to viem. Jednu máme doma. A tiež nám ju robili na mieru. Chceli sme taký atypický rozmer veľkosti. Tak nám vyhoveli v duchu hesla: ´Náš zákazník, náš pán.´

Pre veľa ľudí je najdôležitejšia kvalita a až potom pozerajú na cenu. Príslovie: ´Nie sme tak bohatí aby sme si mohli kupovať lacné veci.“ – nevymyslel niekto len tak. Bola to určite skúsenosť overená životom.

Kvalitný materiál

Už dávno sú preč z módy a ja verím, že aj z trhu, tie labilné sedačky a kreslá, z ktorých sme mali pocit, že sa na nich nesmieme ani len pohnúť aby náhodou nemali možnosť sa uhnúť nášmu telu a to by len ťažko dopadlo na zem s veľkým hrmotom. To nie.

Oveľa lepší je pevný a kvalitný materiál. Kostra kresla z masívneho dreva a preglejky je rozhodne podstatne vhodnejšia voľba ako drevotrieska. Všetko s mierou a všetko na mieru. Mohlo by byť heslom niektorých výrobcov sedačiek a kresiel. Veľa výrobcov a predajcov by nám skutočne aj modré z neba zniesli keby to bolo čo i len trochu možné. Vidno to na ich ochote niečo navrhnúť a prediskutovať čo sa týka našich predstáv ako majú vyzerať kreslá.

Každý máme iný vkus a predstavu a preto je dôležité vedieť čo chceme. Niekedy je lepšie si to aj nakresliť ako by to asi malo vyzerať. Pre predajcov a výrobcov je potom oveľa jednoduchšie splniť naše želanie o vysnívanom pohodlnom kresle.