Kvalitné podlahové krytiny do vašej domácnosti

0
1369

Staviate si nový dom či zariaďujete byt, no neviete, aký typ podlahovej krytiny zvoliť? Na trhu dnes máme širokú ponuku tých najrôznejších podláh, takže výber nemusí byť taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad možno zdá. Pred samotným výberom si treba ujasniť, že podlaha je jednou z najväčších dominánt celej domácnosti a určite chcete, aby vám i ladila s interiérom.

Aký typ podlahy si vybrať?

Každý z nás má na podlahovú krytinu rôzne nároky. Treba si vybrať samozrejme takú, ktorá sa vám bude hodiť do danej miestnosti. Do obývacej miestnosti či spálne sú ideálne „teplé“ podlahy ako sú napríklad drevené podlahy od spoločnosti FLOOR EXPERTS SLOVAKIA S.R.O.. Nádherne vyniknú i v rodinných domoch, no treba uznať, že ide o jednu z najobľúbenejších podláh súčasnosti. Na trhu nájdete rôzne typy konštrukcie či povrchovej úpravy, takže výber závisí len na vás. Prirodzenou vlastnosťou tejto podlahy je tepelná izolácia, dlhá životnosť, ale i to, že nezadržuje prach. Keďže ide o „živý“ materiál, treba sa oň i patrične starať, no nemusíte sa báť, že ide o zložitú údržbu.

Pokiaľ rozmýšľate nad podlahou, ktorá dokonale napodobní vzhľad dreva, originálne laminátové podlahy sú pre vás výborným riešením! V porovnaní s drevenou podlahou ide o chladnejší typ podlahy, no podobne ako aj drevo, tak i laminát má vysokú odolnosť. Údržba je tiež veľmi jednoduchá a náklady na nákup laminátovej podlahy sú veľmi prijateľné.

O vinylových podlahách ste už určite počuli. Sú v súčasnosti veľmi obľúbené a vyrábajú sa ako tzv. plávajúce podlahy. Ide o teplý typ podlahy, ktorý je ideálny do kuchyne, ale i chodby, no výhodou je to, že táto podlaha je odolná voči škrabancom, vode i vlhkosti. Pokiaľ máte problémy s dýchaním, tento výber určite neoľutujete. Podobne ako aj drevené podlahy, tak aj vinylové majú výborné izolačné vlastnosti a jednoduchú údržbu. Spoločnosť FLOOR EXPERTS SLOVAKIA S.R.O. ponúka široký sortiment drevených podláh, ale i exkluzívne parkety, nádherné vinylové podlahy, laminátové podlahy či príslušenstvo. Kvalita, spokojní zákazníci i bezkonkurenčné ceny vás presvedčia, že ste si vybrali správne.

 

FOTO: floor-experts.sk