Letné šaty by ste mali vyberať podľa typu vašej postavy

0
1441

Dámske šaty by sa dali charakterizovať ako univerzálny odev, ktorý by mal byť súčasťou šatníka každej elegantnej ženy. Kým čierne koktejlky oblečiete na slávnostnú udalosť, vo farebných šatách zdobených kytičkami vyrazíte do práce. Hoci sa obchodné centrá hemžia atraktívnymi zľavami, rozhodne by ste nemali prepadnúť kúzlu hneď prvému kúsku, ktorý vás zaujme. V prvom rade by ste mala myslieť na to, aby strih lichotil vašej postave. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať dámske šaty a nešliapnuť vedľa.

Štíhla a vysoká

Vyhrané máte v okamihu, ak sa pýšite štíhlou a vysokou postavou, pretože v takom prípade vám pristane prakticky čokoľvek. V dlhých šatách po členky, v stredne dlhých šatách po lýtka aj v mini šatách budete vyzerať úžasne. A vylučovať by ste zo svojho šatníka nemala ani asymetrické modely alebo úzke šaty bez ramienok.

kratke-dzinsove-saty-s-opaskom-0000a2273e (1)Typicky ženská postava

Väčšie poprsie, širšie boky a okrúhly zadok. Typicky ženská postava je lákadlom pre každého muža, a preto by ste mali zdôrazniť svoje prednosti. Dámske letné šaty podčiarknu vašu ženskosť. Bujný dekolt zvýrazní naberaný výstrih, zatiaľ čo boky a zadoček obtiahnu upnutejšie šaty.

Moletky

A zabúdať by sme rozhodne nemali na moletky, ktorým sa váha rozložila do celého tela. Silnejším typom pristane skôr retro štýl a šaty v tvare písmena “A”. Presne také šaty vyzdvihnú vaše poprsie a zakryjú nelichotivé kilá.

Vybrať dámske šaty nie je jednoduché. Ale akonáhle nájdete vhodný strih, už budete vedieť, aký štýl v budúcnosti objednávať. Dámskej móde sa venuje internetový obchod Mooda.sk, ktorý ponúka popri letných modelov tiež spoločenské dámske šaty pre významné udalosti. Vyberte si šaty, v ktorých sa budete cítiť pohodlne, a tešte sa na zaujímavé ceny. Internetová predajňa rešpektuje súčasné trendy, teda šaty sú výkrikom poslednej módy.