Leto vo Vašej domácnosti

0
1631

Teploty pomaly stúpajú a my sa už nevieme dočkať letnej dovolenky, či prázdnin. Toto obdobie je veľmi obľúbené, keďže si môžeme aj v práci vybrať voľno na viac dní. Rovnako by sme sa však mali zamyslieť aj nad tým, ako bude vyzerať leto v našej domácnosti.

Nemôžeme stráviť celé dva mesiace len niekde na dovolenke. Fungovať tak okrem tých pár dní voľna budeme zrejme tak, ako aj doteraz. Možno sa k Vašim plánom pridá nejaká tá záhradná akcia, no vo všeobecnosti, musíme chodiť do práce rovnako ako aj v zime.

Leto je príjemné, najmä po zime, no nezriedka aj u nás stúpajú teploty vyššie, ako by sa nám páčilo. V tomto prípade si chceme aspoň doma udržať trochu väčší chládok, aby sme sa tu necítili ako v saune. Pre naše pohodlné bývanie je to nevyhnutné.

Ak máte slnečný dom, nemusíte hneď uvažovať nad kúpou klimatizácie. Tá je finančne veľmi náročná a iste Vás nepoteší ani vysoká spotreba elektriny. Využiť tak môžete skôr prirodzené spôsoby, ako interiér ochladiť. Príkladom môže byť vetranie v noci, a zatienenie okien cez deň. Ak sa to už skutočne nedá vydržať, pomôže aj namočená osuška prevesená cez okno.

Nikdy však presne nevieme, aké leto bude. Neraz nás tak zaskočí aj množstvo zrážok. Ak nechcete, aby sa tieto prejavili aj vo Vašej domácnosti, kúpte si vlhkomer. Tak budete môcť vlhkosť merať kedykoľvek a veľmi presne.

Pravdepodobne však väčšinu voľného času strávite aj tak v záhrade. Pekné počasie je na to ako stvorené, no priveľa slniečka môže uškodiť nielen deťom, ale aj Vám. Ochranu Vám tak poskytne záhradný stan z expodom.sk.