Ľudské telo – úžasný mechanizmus

0
2187

Ľudské telo je dokonale fungujúci stroj, ktorý nás neprestáva prekvapovať. Aj keď ho asi nikdy dokonale nespoznáme, týchto pár faktov nám ho môže pomôcť lepšie pochopiť. 

1. Vedeli ste, že priemerný človek vyprodukuje za život asi 23.658 litrov slín? Zdá sa Vám to veľa? Veď aj je, stačilo by to na naplnenie dvoch bazénov.

2. Pozná to hádam každý. Nepríjemný pach potu. Ale naozaj za to môže pot? Vedci zistili, že pot sám o sebe je bez zápachu. Za nepríjemnú arómu môžu baktérie na našej koži, ktoré sa s ním zmiešavajú a produkujú špecifický telesný pach.

3. Železná civilizácia – aj to sme my. V ľudskom tele je totiž toľko železa, že by stačilo na výrobu 7,6 cm dlhého klinca.

4. To, že má každý z nás unikátne odtlačky prstov, vie asi každý. Avšak. vedeli ste, že máme aj unikátny odtlačok jazyka?

5. Trápite sa, že máte na tele viac ochlpenia ako ostatní? Prešli ste si nekonečný zoznam webov, na ktorých hľadáte riešenie svojho problému? Netrápte sa! Ochlpenie svedčí o vyššom intelekte.

6. Kým bdieme, náš mozog vyprodukuje toľko elektriny, že by stačila na rozsvietenie malej žiarovky.

7. Ľudia s modrými očami znesú viac alkoholu ako ľudia s inými očami.

8. Ľudské oko vie rozlíšiť až 10 miliónov rôznych farieb.    

9. Bdieme so zatvorenými očami? Až 10 % času, ktorý sme hore, máme oči zatvorené kvôli žmurkaniu. 

10. Ak by bolo ľudské oko digitálnym fotoaparátom, malo by 576 megapixlov.

11. Všetky baktérie v našom tele vážia dokopy až 1,8 kg. Len v  našich ústach žije viac baktérií ako je ľudí na celom svete.

12. Poznáte to? Aj keď podlahu umývate, pod posteľou sa prachu zbaviť nemôžete. Možno preto, že väčšina prachu je vlastne naša odumretá koža.

13. Ľudské srdce vytvorí každý deň toľko energie, že by s ňou kamión prešiel 32 kilometrov. A bije aj vtedy, ak je odlúčené od tela. Má totiž vlastný elektrický impulz.     

Naše telo je úžasné, však? Nehovoriac už o mozgu, ktorý vedci dodnes celkom nechápu. Dokážeme snívať, uvedomovať si samých seba, obchodovať, milovať, plakať, vymýšľať si príbehy a naša fantázia pracuje naplno, aj keď sa jedná o cielený reklamný copywriting. Takýto nájdete i na Blueinfo.sk. Je to miesto, kde mozog doslova vrie nápadmi a je tiež zosobnením toho, že ľudské telo je skutočne perfektný mechanizmus. Nech už robíte čokoľvek, každý z Vás je malý zázrak.   

Text: PR článok  

Zdroj: casprezeny.sk

Foto: 1ms.net