Pánske módne trendy na leto 2014

0
1748

Móda a muži, občas sa k sebe hodia asi ako sandále a ponožky. Nie pre každého pána je prvá vec, na ktorú myslí hneď po prebudení, čo módne si dnes na seba oblečie. Nie všetkých módne trendy zaujímajú a riadia sa radšej tými vlastnými. 

Ale pokiaľ predsa len nechcete zapadnúť v dave šedých myšiek (či skôr myšiakov) a pútať pozornosť svojím „dokonalým zladením“ kvetinových kraťasov a károvanej košele, nahliadnite, čo si môžete na seba hodiť v nasledujúcich letných mesiacoch, aby ste boli naozaj módny aj moderný!

Slnečné počasie volá po farbách!

Červená, červená a ešte viac červená!

Je výrazná a odvážna, tak ako správny chlap. Môžete zvoliť rôzne odtiene, na rôznych doplnkoch. Burberry, Lois Vuitton, Dolce & Gabbana, Moschino, aj vďaka ich módnym návrhom sa červená zaradila medzi tohtoročné letné TOPky!

50 odtieňov modrej

Modrá dominuje vo všetkých svojich odtieňoch – svetlá, kobaltová, kráľovská… Dior, Calvin Klein, M. Margiela na módnych mólach prezentovali túto chladivú farbu, ideálnu na leto. Jemné odtiene dokážu kvalitne zvýrazniť neodolateľné opálenie. Či už ste modroočko alebo hnedoočko, neváhajte ani minútu. 

Man in white

Bielou klasikou sa nič nepokazí, ale nemusíte byť len nudným priemerom. Kľúč je v hraní sa s materiálmi, tak ako to ukázali Billy Reid či Diesel Black Gold – bavlnená košeľa vyzerá dobre s ľanovým oblekom a biele tričko sa perfektne dopĺňa s hodvábnym sakom.

Color blocking

Čo sa skrýva pod týmto trendom? Ide o využívanie pestrofarebných plôch s rovnakou intenzitou, čiže žiadna z farieb nie je dominantná, všetky sú sýte, intenzívne a pestré. Na tričkách je tento trend stále moderný. Je to kompromis pre tých, ktorí nie sú zrovna nadšencami vzorov, ale majú radi farby. Color blocking bolo možno vidieť u Nautica, Davida Harta a iných. 

Nebojte sa vzorov

Vzorované blejzre

Pre všetkých odvážnejších chlapov sú vzorované blejzre (športové saká) dokonalým spôsobom, ako vyjadriť svojho ducha. Nosí sa všetko – káro, kvety, mriežky. Sú veľmi funny a vďačným vylepšením pre šatník každého chlapa.

Ako ich nosiť? Dolaďte vzorované sako s jednofarebnými kraťasami alebo nohavicami. Ak chcete pútať pozornosť, skombinujte kontrastnú potlač s tričkom pod sakom.

Deti kvetov

Kvety nie sú len záležitosťou dám! Kvetinovú potlač na mužských outfitoch možno vidieť všade od Gucci po Pradu, na košeliach, oblekoch, kraťasoch. Môžete sa v tomto trende vyšalieť najrôznejším spôsobom – s veľkými kvetmi od hlavy až po päty, alebo využite motív kvetov na tričku s neutrálnymi kraťasmi či nohavicami, ktorý nenápadne vykúka spod letného saka.

Dvojradové blejzre

Áno, dobre čítate! Tieto favority rokov 80-tých sú späť a vo veľkom štýle! Žiaľ, veľkí chlapci nemajú prázdniny a ani cez leto sa nevyhnú povinnosti obliecť si sako. Keď už, nech ste naozaj trendy! Pre inšpiráciu môžu poslúžiť Malan Breton, Billy Reid, Ovaida & Sons. Vyzerá to tak, že módnym debutom tohto leta je dvojradové sako.

Ako ho nosiť? S mierou!  Mali by byť prispôsobené dĺžke tela, dobre sediace okolo pásu. Ak by bol strih príliš široký, môžu vyzerať ako vytiahnuté z otcovej povaly.

Zrolované nohavice

Začalo to ako praktická vec a niekto z toho spravil módnu vychytávku. Takže, zoberte svoje pohodlné nohavice, dajte si nejaké úžasné tenisky či topánky (bez ponožiek), ohnite konce nohavíc a choďte do toho!

Ako ich nosiť? Tento štýl je vhodnejší pre ležérne nohavice alebo rifle, na obleku by to nemuselo pôsobiť až tak dobre. 

Čo poviete? Rozhodli ste sa, že toto leto budete skutočne cool? 

__________________________________________

Článok publikovaný v spolupráci s Budchlap.sk.

Zdroj: huffingtonpost.ca, businessinsider.com

Foto: budchlap.sk