Lyžovanie a wellness

0
2374

Po prelyžovanom dni asi nenájdeme lepší oddych, ako odložiť lyže a vydať sa na wellness. Pretože lyžovanie je dosť náročný šport, vyžaduje určitú fyzickú námahu, ste po nej spotení, celý deň máte na nohách lyžiarky, poriadne ste sa unavili, preto je dobré nechať naše telo po nej náležite oddýchnuť.

Vo väčšine lyžiarskych stredísk je táto možnosť dostupná buď priamo v stredisku, na hoteli alebo v blízkom okolí. Vo väčšine lyžiarskych stredísk je k dispozícii bazár alebo požičovňa lyží, kde si môžeme zakúpiť jazdené lyže a iný použitý lyžiarsky výstroj. Samozrejme to, že je výstroj použitý neuberá na jeho kvalite pretože je k nemu spojený aj kompletný servis, čo predlžuje jeho životnosť. Dokonca pri kúpe detského bazárového výstroja je garantované aj jeho opätovné odkúpenie a tak si nemusíme robiť starosti, čo s výstrojom po tom, čo z neho naše ratolesti vyrastú. Wellness je súčasťou miestneho vybavenia. Je však dobré si dopredu rozmyslieť aj služby, ktoré využijeme. Naozaj dobrou možnosťou na uvoľnenie svalstva je masáž. Tú vám poskytnú asi v každom stredisku a pomôže svalom sa zregenerovať a pripraviť sa tak na ďalší deň plný zábavy a športu na lyžiarskom svahu.

Ak máme so sebou na dovolenke aj naše ratolesti a buď sú primalé, alebo ich nechceme nechať samé v niektorých strediskách je aj možnosť dohľadu nad deťmi či už individuálne formou opatrovateľa prípadne v „detských kútikoch“, kde sa o nich ale spravidla postarajú iba do večerných hodín. Preto je lepšie vyraziť v takomto prípade na wellness už skôr a je dobré si čas, dokedy je služba dostupná dopredu zistiť. Ak sú naše ratolesti už podrastené, nie je žiadny problém zobrať ich na procedúry tiež. Samozrejme iba v prípade, že ich tiež táto forma oddychu baví a tak si vieme aj mi oddýchnuť bez neustáleho dozerania na nich.

Ďalšou možnosťou vo wellness centre sú sauny. Tu sa síce po procedúre môžeme cítiť ešte viac unavení, naše telo si ale naozaj oddýchne a zregeneruje sa na ďalšie zábavné chvíle na svahu. Pri tejto možnosti ale nedoporučujeme pred saunou požívať alkoholické nápoje, pretože to môže mať neblahý vplyv na naše telo pri vysokej teplote v saune. Na hĺbkovú regeneráciu je najlepšia možnosť tzv. Infra sauna, kde síce nie je až také teplo, o to viac do hĺbky sa dostaneme a naše svalstvo si naozaj oddýchne a zregeneruje sa.

Nech si už vyberiete akúkoľvek procedúru, veríme, že si to naozaj užijete a naberiete novú silu na ďalší deň na svahu.

 

© magdal3na / Dollar Photo Club