Chovateľské potreby nakupujte u odborníkov

0
1499

Trh s chovateľskými potrebami je v súčasnosti veľmi široký. Chovateľské potreby sa dajú kúpiť prakticky v každom supermarkete, takmer v každom obchodnom centre sa nachádza veľkopredajňa  s širokým sortimentom potrieb pre chovateľov domácich zvierat. Môžete tu kúpiť prakticky všetko, od krmiva pre mačky, psov, hlodavce, plazy a rybičky, cez obrovské množstvo hračiek, oblečkov, pelechov či klietok pre psov a iné zvieratá, škrabadlá pre mačky, až po podstielky, prepravné tašky a mnoho iného pre všetky možné zvieratá, aké je možné chovať v domácnosti. Je pochopiteľné, že pri tak širokom sortimente nie je možné, aby personál týchto veľkopredajní  bol detailne oboznámený so širokým spektrom produktov, ktoré predajne ponúkajú.

Preto je pri  nákupe chovateľských potrieb najlepšou voľbou obrátiť sa na menšie špecializované obchody a e-shopy, ktoré sú zamerané na predaj chovateľských potrieb pre vybrané druhy zvierat. Inými slovami – pri nákupe krmiva pre rybičky, alebo korytnačky, vám určite lepšie poradia v akvaristicko-teraristickej predajni, než v ktoromkoľvek hypermarkete. A ak potrebujete poradiť, aké granule pre psov sa najlepšie hodia pre vašu čivavu a dedovho rotvajlera, alebo neviete aké škrabadlo pre mačky je vhodné pre veľmi temperamentné mačiatka, určite vám lepšie poradia v obchode či e-shope, v ktorom sa špecializujú výhradne na predaj chovateľských potrieb pre psov a mačky.

21000_01Špecializácia obchodu na určitý druh chovateľských potrieb umožňuje úzku spoluprácu personálu obchodu s výrobcami a dovozcami tovaru, ktorý sa v obchode predáva. Vďaka tomu má personál prístup k informáciám o predávaných produktoch a má priestor pre vzdelávanie a sledovanie najnovších trendov. Vďaka tomu vám personál pri nákupe môže poskytnúť veľmi detailné a presné informácie a dokáže vám odborne poradiť pri výbere potrieb pre chov vášho zvieracieho miláčika.

Trend menších a stredne veľkých špecializovaných obchodov s chovateľskými potrebami sa v súčasnosti z kamenných obchodov rozšíril aj na internet. Nájdete tam čoraz viac e-shopov, ktoré sa špecializujú na predaj vybraného sortimentu pre chovateľov určitého druhu zvierat. Pri nákupe v týchto e-shopoch si môžete byť istí, že v ich ponuke nájdete tie najlepšie chovateľské potreby od najlepších značiek a že pri nákupe vám tam poskytnú všetky potrebné informácie a odborné rady. Príkladom takého e-shopu ja napríklad obchod ROGZ.SK, ktorý sa špecializuje na chovateľské potreby, určené výhradne pre chov psov a mačiek.