Najlepšie spoločnosti, ktoré vyrábajú pneumatiky

0
1373
Najlepšie spoločnosti, ktoré vyrábajú pneumatiky

Bezpečnosť vozidla závisí hlavne, ak nie úplne, od kvality pneumatík, ktoré používate. Existuje mnoho spoločností zaoberajúcich sa pneumatikami, no ako testy pneumatík preukázali, iba zopár z nich je špičkových. Najlepší výrobcovia pneumatík udržujú vozidlo v pruhu stabilne, najmä pokiaľ ide o potenciálne nebezpečné situácie.

Vedenie vozidla v drsnom teréne alebo v drsnom počasí môže byť náročné a ak pneumatiky nie sú dosť dobré, existuje riziko, že budú vystavené nárazom, alebo prepichnutiu. Ak sa snažíte nájsť tie najlepšie spoločnosti v oblasti pneumatík, nájdete ich v tomto článku.

Poradie spoločností je náhodné a neodráža kvalitu pneumatík.

Michelin

Michelin je známa francúzska značka pneumatík, ktorú založili bratia Michelin, Edouard a André Michelin. Pneumatiky tejto značky majú povesť kvalitnej gumy, ktorá udrží vaše vozidlo bezpečne na cestách. Dve z najznámejších pretekárskych organizácii – preteky Le Mans a MotoGP sa špecializujú na používanie práve tejto pneumatiky.

Pirelli

Pirelli je ďalšie meno v zozname najlepších spoločností zaoberajúcich sa pneumatikami. Spoločnosť založil v roku 1872 Giovanni Battista Pirelli v Miláne. V súčasnosti je známa ako jedna z najväčších a najstarších značiek pneumatík na svete.

Výrobky Pirelli majú dobrú povesť pre svoj vysoký výkon pre super autá. Môžete si však kúpiť pneumatiku Pirelli aj pre svoj SUV alebo sedan, no hoci nejde o najlacnejšie pneumatiky, nie sú až také drahé. Okrem toho má Pirelli vynikajúcu záruku životnosti. Najväčšou nevýhodou Pirelli je, že táto značka nevyrába pneumatiky pre nákladné vozidlá.

Continental

Continental je špičková nemecká spoločnosť na výrobu pneumatík. Spoločnosť stále vyrába celú škálu originálnych a náhradných pneumatík. Ako špičkový produkt, pneumatiky Continental sú harmonicky kombinované so všetkými tromi prvkami: bezpečnosť, hospodárnosť paliva a šetrnosť k životnému prostrediu.  Okrem pneumatík je spoločnosť tiež popredným dodávateľom automobilovej elektroniky do interiérov, automobilovej bezpečnosti, brzdových systémov a ďalších komponentov vozidla.

Dunlop

Dunlop je známa značka pneumatík s dlhou históriou vo Veľkej Británii od konca 18. storočia. Založil ju John Boyd Dunlop.

Za viac ako 120 rokov skúseností s vozovkou si priekopnícke inovácie spoločnosti Dunlop v kombinácii s mimoriadnym úspechom zo sortimentu športových pneumatík vybudovali značku a sú prvou voľbou vodiča a nadšeného automobilu všade. Vďaka dlhoročným skúsenostiam je spoločnosť Dunlop v popredí vývoja a používania nových technológií v priemysle pneumatík.

Ponúka nové a inovatívne prvky, ktoré zvyšujú pocit povrchu vozovky a poskytujú vodičovi pocit pohodlia. Pneumatiky Dunlop vždy spĺňajú normy mnohých popredných výrobcov automobilov.