Namiesto zmetáku, upratovací stroj

0
2995

Pri čistení vonkajších priestorov sa vo veľkej miere dajú využiť upratovacie stroje. A to tak isto v oblasti s názvom ,, komunál ʺ, ako pri čistení v blízkom okolí domov, obchodných budov či vo veľkých areáloch.

Pri upratovaní vonkajších priestorov sú najefektívnejšie práve zamietacie stroje. Ich využitie sa uplatní, pri odpratávaní prašného znečistenia z podlahových krytín, napríklad v zásobovacích či výrobných priestoroch, ale aj pri bežných rodinných domoch. ,,Medzi to najzákladnejšie využitie by sme tiež mohli zaradiť zametanie väčších parkovísk pred obchodnými centrami, areály fabrík, povrchy komunikácií a všetky väčšie či menšie plochy, kde sa nachádza piesok, prach a iné drobné nečistoty, ʺ podotýka firma na čistenie a upratovanie vnútorných priestorov Topservis.

Rýchlejšie ako so zmetákom

Zamietacie stroje sa dajú uplatniť všade na miestach, kde by sa za iných okolností použila lopatka so zmetákom. Zamietacie stroje sú pri tom efektívnejšie a podstatne rýchlejšie, ako keby to mali vykonávať ľudia. Majú bezproblémové využitie na  voľných priestranstvách , areáloch , halách, dvoroch .,, Takýto typ techniky je vo svojom živle všade tam, kde nie je potrebné dokonalé čisto, ale treba zabrániť, aby sa na zemi povaľovali najrôznejšie väčšie nečistoty, ako kovové piliny, kúsky plechu, vytrasené broky, lístie či piesok, ʺ tvrdia z vlastnej skúsenosti vo firme Topservis so zameraním na čistiace služby. Naopak však na veľa miestach sa tento problém rieši ešte stále širokým zmetákom, ktorým sa všetky nečistoty nahrnú do rohu a tam sa naberú lopatou. Ak sa však porovná efektivita, lopata so zmetákom nie je to najvýhodnejšie riešenie. Aj tie najlacnejšie zmetacie prístroje, kde sú samotné kefy hnané iba pohonom svalov obsluhy, sú účinnejšie, ako keby sa mal vziať do ruky zmeták a lopatka. ,,Za rovnaké množstvo času vykonajú tieto stroje oveľa viac práce, s oveľa lepším výsledkom. Nerozvíri sa prach, sú rýchlejšie a nečistoty sa skutočne zozbierajú, ʺ vysvetľujú svoje skúsenosti vo firme na upratovanie nebytových priestorov Topservis. Dokonca tie výkonnejšie s motorovým či batériovým pohonom v sebe obsahujú aj systém na vysávanie drobných častíc, teda podlaha zostáva naozaj čistá bez prachu.

Výhody používania takéhoto prístroja sú zjavné, okrem toho, že prechádzajúcim ľuďom neprekáža nič v chôdzi, zásluha by sa dala pripísať taktiež aj prevencii pred prenášaním ochorení na väčších pracoviskách. Spolu s prachom sa zbavujeme tiež choroboplodných mikroorganizmov. Znižuje sa prašnosť a znečistenie a tým sa uľavuje ľuďom s alergiami, astmami a inými zdravotnými problémami. Nepriamo sa zvyšuje efektivita práce. Tieto spomenuté faktory sú súčasťou takzvanej skupiny toxínov, ktoré postupne a systematicky zaťažujú náš organizmus. Ak ich hodnota v organizme dosiahne určitej hodnoty, vzniká chronické ochorenie. Ak chcete vedieť viac o spomínanej problematike, navštívte oficiálne stránky celostnej medicíny. Jedná sa o spôsob hľadania a odstraňovania príčin civilizačných ochorení.