Návod, ako vybrať zásnubný prsteň s diamantom

0
1952
Man hiding his wifes eyes to offer her an engagement ring for a marriage proposal

Chystáte sa oznámiť svojej drahej polovičke, že je pre vás tou najcennejšou bytosťou na tejto planéte a chcete ju požiadať o ruku? Máte v pláne kúpiť pre svoju milovanú krásny zásnubný prsteň? Ak ste odpovedali áno, chystáte sa teda ponoriť do ťažkého okamihu výberu a nákupu toho správneho zásnubného prstienka, ktorý bude nielen lahodiť oku vašej priateľky, ale mal by byť tiež vyvážený kvalitou a cenou. Preskúmame teda najčastejšie záludnosti spojené s výberom zásnubného prstienka.

Zistite veľkosť prsteňa

Ženy sa medzi sebou s kamarátkami rozprávajú o hocijakých veciach, napríklad aj o tom, ako by mali vyzerať ich vysnívané zásnubné prstene a sem tam sa pre istotu zmienia aj o veľkosti svojho prstienka, pre prípad, že by ich priateľa napadlo opýtať sa ich kamarátky. Tak to využite, ale pozor, pýtajte sa zdroja, u ktorého máte istotu, že udrží tajomstvo!
Pokiaľ informácie o veľkosti zásnubného prsteňa u kamarátky nezískate, je potrebné vydať sa na lov. Môžete si požičať zlaté prstene zo šperkovnice vašej milej, alebo si stačí ceruzkou na papier obkresliť vnútorný priemer prstienka a máte vyhrané. Tí najväčší fajnšmekri si zaznamenajú ideálnu veľkosť priamo na svoj prst, keď si na skúšku dávajú prstienok priateľky.

Vlastnosti diamantového zásnubného prsteňa

Keď už viete veľkosť zásnubného prsteňa, môže sa zdať, že máte napoly vyhraté, ale ten najťažší výber a rozhodovanie vás ešte len čaká. Musíte totiž predstavy vašej drahej polovičky zasadiť do reality a vybrať prsteň, ktorý bude zodpovedať jej predstavám a na to potrebujete primerané vedomosti. Ponorte sa teda do štúdia a zisťovania všetkých možných informácií ohľadom diamantov a zásnubných prsteňov. Čo by vás teda malo zaujímať?
Čistota a farba diamantov
Zamerajte sa na čistotu diamantov. Zatiaľ čo menej čisté diamanty môžu mať pod niekoľko násobným zväčšením viditeľné drobné nečistoty, vo veľmi čistých diamantoch nič také neobjavíte. Tomu však zodpovedá aj cena. Cenu určuje tiež farba diamantu. Nejedná sa ale o to, akú sýtu farbu bude diamant mať, ale či je diamant čisto biely, číry alebo je skôr do žlta. Opäť čím čistejší, tým je drahší.

pisem.sk2

Brus diamantov
Asi najvýraznejším znakom je brus. Okom je to najpoznateľnejšia charakteristika diamantu, preto ju nepodceňte. Zatiaľ čo niektoré dámy dajú prednosť klasickým kruhovým alebo oválnym tvarom, niektoré budú chcieť viac experimentovať a padnú im do oka diamanty v tvare srdiečka alebo tvar emerald, či princess.
Karátová váha diamantu a setting prsteňa
Karátovou váhou sa skutočne myslí váha, respektíve veľkosť diamantu. Čím väčší diamant vyberiete, tým bude tiež zásnubný prsteň s diamantom drahší. Keď už nakoniec vyberiete ten
správny diamant, musíte popremýšľať aj nad tým, ako ho pekne upevniť ku kovovému krúžku prsteňa. Takému upevneniu sa hovorí setting a na výber je opäť z mnohých možností.
Cena diamantového zásnubného prsteňa
Otázka ceny zásnubného prstienka je delikátny problém. Kým niekto tvrdí, že by cena mala zodpovedať 2 až 3 mesačným platom, niekto si nastaví oveľa vyšší rozpočet na zásnubný prsteň. Niekto naopak zvolí menej finančne náročný prstienok, čo však neznamená, že nebude tak pekný. Možno sa práve ten lacnejší zásnubný prsteň bude vašej polovičke páčiť oveľa viac!