Nerobte na jeseň tieto štylizačné chyby!

0
1244

Jeseň je ročným obdobím, kedy si môžeme dovoliť trochu viac výrazu v našich každodenných štylizáciách. Teplé farby a starostlivo vybrané štýly nám dávajú nielen vynikajúci pocit, ale aj vynikajúci vzhľad. Aby sa tak stalo, stojí za to vedieť, akým chybám v štylizáciách sa treba vyhnúť.

Nesprávne topánky

Začnime od spodnej časti, teda od topánok. Na jeseň väčšinou volíme teplejšiu, koženú obuv, ktorá nás dobre chráni pred chladom a vlhkosťou. Vyberáme teda členkové čižmy alebo čižmy, ktoré v tejto úlohe fungujú perfektne. Ak však ich strih neprispôsobíme našej postave, môžu byť pre nás namiesto dekorácie zvýraznením niektorých nedostatkov našej postavy. Napríklad dámy s nízkym vzrastom by sa mali vyhnúť čižmám s plochou podrážkou a farbou kontrastujúcou so spodnou časťou odevov, pretože by im to opticky skrátilo nohy. Lepšie je potom zvoliť tie vo farbe podobnej farbe našich obľúbených nohavíc alebo pančuchových nohavíc a zvoliť model s vysokým podpätkom, ktorý predĺži siluetu. Klasické kožené členkové topánky na vysokom podpätku budú skvele vyzerať k elegantnému outfitu alebo ležérnemu outfitu v kombinácii s úzkymi nohavicami a kabátom. Nedávajme si ich však do športového outfitu, pretože to potom všetko bude vyzerať celkom gýčovito.

Pokiaľ ide o čižmy, na jeseň si vyberme kožené v čiernej, hnedej alebo zafarbenej na zeleno či bordovo. Neodporúčame nosiť biele čižmy, najmä tie s vysokými podpätkami, pretože sú symbolom gýča a sú vyhradené iba na špeciálne (hlavne pódiové) príležitosti. V bežnom dni v nich budeme vyzerať smiešne, aj keď ich starostlivo zladíme s ostatnými prvkami nášho šatníka.

Nie celkom elegantné

Častou chybou jesenných štylizáciou je nesprávna kombinácia elegantných prvkov šatníka s tými s voľnejším charakterom. Klasickou chybou je zostavenie elegantného kabáta s teplákovými nohavicami, a k tomu všetkému športovú obuv. Kabát v tejto štylizácii okrem toho, že poskytuje teplo, neprinesie nášmu vzhľadu nič dobrého a iba spôsobí, že budeme vyzerať, akoby sme si ho obliekli úplne náhodou. Podobnou chybou bude aj nosenie veľkej, páperovej bundy s kapucňou s elegantnými šatami a vysokými podpätkami, vďaka ktorej náš štýlový outfit úplne stratí svoje čaro.

Pokrývka hlavy … od čiapky

V uliciach mnohých miest môžete stretnúť ľudí, ktorí robia chybu, že majú na sebe napríklad športovú čiapku s šiltom a kabát alebo koženú bundu v štýle ramones. Takáto kombinácia určite nevyzerá dobre, a ak si chceme túto dvojicu vyskúšať, musíme sa postarať o ďalšie detaily svojho vzhľadu, ktoré spolu vytvoria súvislý štylizačný celok. Neodporúčame rovnako nosiť elegantný klobúk so športovou bundou, ako je páperová alebo softshellová bunda – táto pokrývka hlavy je vyhradená pre štylizácie s kabátom alebo bundou klasického, formálneho strihu.

Ak sa vyhneme týmto pár chybám, budú naše jesenné štylizácie určite pôsobiť módne a noblesne.