Piercing už viac nie je tabu

0
3727

To, čo bolo ešte pred pár rokmi považované za vysoko nevhodné a nevkusné, je dnes trendom číslo jeden. Piercing na obočí, perách a na bruchu je už štandardne obľúbeným doplnkom. A to nielen u tínedžerov! Celkom smelo môžeme povedať, že sa stáva identifikačnou črtou, akýmsi individuálnym znamienkom mnohých z nás.  

História piercingu

Zmienky o piercingu sa objavujú už v dobe 3.300 rokov pred naším letopočtom. Jazyk a nos si prepichovali Mayovia, Aztékovia a Inkovia. Rozťahovanie pier dodnes podstupujú africké ženy z kmeňu Mursi z Etiópie.

Prepichovaniu tela neodolali ani hippies a nakoniec sa piercing udomácnil ako poznávací znak punkovej kultúry. 

Modifikácia tela uchvátila spoločnosť a dnes nepríde nikomu divné, že sa už bábätkám nechávajú prepichovať uši a že takmer každý z nás má nejakú časť tela prešpikovanú kovom. Aj keď piercing sprevádza ľudstvo od počiatku vekov, predsa sme si zažili aj obdobie, kedy bol absolútne neprípustný. V súčasnosti však odpadlo i toto tabu. 

Neobmedzujte sa

Piercing ani zďaleka nie je len guľôčka v nose alebo jazyku. Rozhodne sa neobmedzujte tvarom a miestom prepichu. 

Kúsok kovu si môžete vystaviť kamkoľvek chcete. Navyše, techniky sú v súčasnosti viac než prepracované, a preto sa obzory ešte viac rozšírili. 

Čo všetko si môžete prepichnúťpiercing jazyk

Medzi absolútny TOP patria uši. Piercing sa umiestňuje po celom obvode ucha, do jeho vnútra, no obľúbený je aj tzv. tragus piercing, ktorý sa dáva pred ucho. Takisto dominuje piercingy nosa. V Indii sa dodnes vydávajú ženy s krúžkom v nose.

Medzi obľúbené patria aj horizontálny piercing jazyka, piercing pod jazykom alebo labret na perách.

Piercing môže byť skutočným šperkom. Najmä ten blyštiaci sa diamantom alebo bindi, ktorý vyzerá podobne ako bodka na čele indických žien.

Ďalej sa preferuje aj piercing do pupku, ktorý oproti iným miestam skoro vôbec nebolí. Extravagantnejšie typy možno zájdu aj do intímnejších partií. Výber je naozaj široký, fantázii sa medze nekladú. Všetko je to iba o Vašom vkuse a zmysle vyniknúť. V mnohých prípadoch môže byť piercing skutočne sexy, čo poviete? Ak teda už dlhšie zvažujete ozvláštnenie svojho tela takouto maličkosťou, tak neváhajte a dajte sa na to.      

Zdroj: diva.sk

Foto: tattooset.com, site.bodyjewelry.com