Pracovné gumáky využijete vo viacerých profesiách

0
772
Pracovné gumáky využijete vo viacerých profesiách
Pracovné gumáky využijete vo viacerých profesiách

Gumáky už desaťročia patria medzi najobľúbenejšiu pracovnú obuv vo viacerých profesiách. Táto obľúbenosť je daná ich skvelými vlastnosťami. Gumáky sú odolné, pohodlné a poskytujú vysokú ochranu pred vlhkosťou. Gumáky ako pracovná obuv sa osvedčili všade tam, kde napriek vlhkosti potrebujete, aby chodidlo zamestnanca vydržalo v teple a v suchu počas celého dňa.

S gumákmi vždy v teple a v suchu

Pracovná obuv podobne ako pracovné odevy sa vyrába vo viacerých variáciách, ktoré sa dajú z hľadiska bezpečnosti využiť v rôznorodých profesiách. Preto sa v špecializovaných predajniach stretnete napríklad s pracovnými papučami určenými pre administratívnych pracovníkov. Zdravotná pracovná obuv v podobe sandálov je neoddeliteľnou súčasťou zdravotníckych profesií. V závodoch a exteriéri sa osvedčila členková obuv a gumáky všade tam, kde sa pracovníci počas dňa stretávajú s mokrým alebo vlhkým prostredím. Vďaka gumákom je ich chodidlo v teple a suchu. Pracovné gumáky sa vyrábajú v rôznych dizajnoch a modeloch. Stretnúť sa môžete s gumákmi, ktoré sú vysoké len po členky, ale aj s gumákmi vysokými nad stehná. Tieto extrémne vysoké topánky oceňujú predovšetkým rybári alebo vodohospodárski pracovníci. Gumáky nie sú pracovnou obuvou len do vlhkého prostredia. Vďaka zatepľovacej vložke sa dajú nosiť aj počas zimy. Zatepľovacia vložka sa vyrába z hrejivej vlny alebo kože. Výrobcovia pracovných gumákov mysleli naozaj na všetko, a preto sú gumáky nielen pohodlné, ale aj bezpečné. Podrážka pracovných gumákov je protišmyková a pre obzvlášť rizikové profesie je povrch topánky zabezpečený proti pôsobeniu vysokých teplôt či chemikálií.

Gumové alebo PVC gumáky?

Pracovné gumáky sa vyrábajú z viacerých materiálov. Medzi lacnejšie patria tie, pri ktorých bol na výrobu použitý plast. Na celodenné nosenie sú však vhodnejšie gumáky vyrobené z prírodnej gumy. Prírodná guma je totiž oveľa viacej ohybná. Takéto pracovné gumáky nebude váš zamestnanec na nohách absolútne cítiť pri žiadnom, dokonca ani pri tom najnáročnejšom, pohybe. Gumáky vyrobené z prírodnej gumy nosia lesníci, zamestnanci na stavbách, poľnohospodárski pracovníci a dokonca zdravotnícky personál či hasiči. Samozrejme, že povrchová úprava gumákov je vždy prispôsobená danej profesii a pracovnému prostrediu.