Pravidelné tepovanie v kancelárii je už nevyhnutnosťou

0
1608

Na Slovensku je stále pomerne málo firiem, ktoré si nechávajú vykonávať pravidelné tepovania svojich kobercov, sedačiek, či pohoviek v zasadačkách alebo na recepcii. Je potrebné si ale uvedomiť, že nečistoty síce spočiatku nie je vidno, ale ak sa ich údržba podcení, je omnoho nákladnejšie dostať ich späť do oku lahodiaceho stavu.

Hovoríme samozrejme o estetickej stránke. Skúsili ste niekedy zdvihnúť koberec vo vašej kancelárii? Na rozdiel od hladkých podláh, ako je napr. dlažba alebo parkety, je práve koberec ideálnym miestom, kde sa špina hromadí bez toho, aby ste o niečom vedeli. Problém nastáva zvyčajne až v momente, keď je nečistôt nahromadených toľko, že sa na to vskutku zle pozerá.

Častým problémom je aj agresivita niektorých zavlečených nečistôt, najmä posypovej soli v zimných mesiacoch. Tá môže svojimi vlastnosťami narušiť jemné vlákna kobercov a nenávratne poškodiť štruktúru látky.

Ďalším faktorom, kvôli ktorému odporúčame pravidelne tepovať obchodné priestory je pach. Ten vzniká pri nahromadení organických nečistôt ako napr. z rozliatych nápojov, mliečnych výrobkov, ovocných štiav a podobne. Netreba samozrejme zabúdať ani na telesný pach, predovšetkým v letných mesiacoch. Najviac „citeľné“ je to najmä pri sedačkách a pohovkách na recepcii, zasadačkách, či oddychových miestnostiach.

Nepríjemný pach navyše nevytvára práve najlepší prvý dojem u potenciálneho klienta, ktorý navštívi vašu firmu. Špinu si nemusí všimnúť každý. Zápach ale „udrie“ do nosa každému.

Čím dlhšie je sedačka bez tepovania, tým je zápach viac vsiaknutý do materiálu a je potrebné hĺbkovejšie čistenie za pomoci profesionálov.

Nesmieme zabúdať ani na zdravotné hľadisko. Tam, kde sú nečistoty, či už prach, peľ, organické čiastočky a pod., tam sú prítomné baktérie, plesne, rôzne spóry a samozrejme alergény.

Tie pri dlhodobom pôsobení vplývajú nepriaznivo aj na zdravie vašich zamestnancov. Každý podnikateľ potvrdí, že mať človeka na PN-ke je nočnou morou a firma sa musí flexibilne zariadiť, aby výpadok zamestnanca kompenzovala.

Spoločnosť Bemalux sa dlhodobo venuje problematike čistenia kancelárskych priestorov a medzi portfóliom služieb nesmie chýbať ani profesionálne tepovanie kancelárií.

Za svojimi zákazníkmi cestujú od Bratislavy po Košice, aby uspokojili požiadavky po čistom, voňavom a zdravotne nezávadnom pracovnom prostredí.

Ak ste doteraz podceňovali význam (pravidelného) tepovania u vás vo firme, tak je správny čas zmeniť to. Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku a zverte špinu profesionálom.