Krásna pleť je vždy čistá pleť

0
1564

Môžeme utrácať za luxusnú pleťovú kozmetiku, ale nebude nám to k ničomu, ak sa nesústredíme na základný kameň každej zdravej a krásnej pleti – a to na jej čistotu. Naša pleť sa zanáša nečistotami, ktoré je nutné pravidelne a dôkladne čistiť.

Pravidlo č. 1 pre krásnu pleť znamená vždy dôkladne zmyť make-up

Skúste si ľahnúť neodlíčená a hneď ráno to bude na vás poznať. Nejde len o rozmazané šminky na tvári. Pleť veľmi rýchlo na zanedbanú starostlivosť zareaguje začervenaním, objaví sa vyrážka, pridajú sa čierne bodky v póroch, často začne byť viditeľne mastnou. Vypadáte o 10 rokov staršou, zanedbane a nezdravo.

Donedávna sme sa odličovali iba pomocou klasických tampónov a pleťového mlieka. Dnes sa odporúča pleť čistiť hĺbkovo. Ale ako na to? Rozhodne jemne.

Na pleť sa musí s citom

Pre citlivú pleť sú príliš aj bežné peelingy. Pleť sa podráždi, opäť sa začne červenať, aktivujú sa mazové bunky. Na hĺbkové čistenie je preto treba ísť s technikou. Ale raz za mesiac to nie je dostatočné a staviť sa v salóne každý večer je samozrejme nereálne. Lenže kozmetický salón dnes môžeme aj doma. Postačí nám správna kefka na čistenie pleti.

Čistiaca kefka FOREO funguje aj proti vráskam

Čistiaca kefka na tvár má dnes na trhu pomerne dosť zástupcov. Stačí sa pozrieť na sortiment Notino.sk. Jedným z najväčších hitov sú kefky FOREO. Luxusný účinok pre pleť ponúka FOREO Luna 3. Ide o čistiaci sonický prístroj, ktorý okrem čistenia pleti ponúka taktiež protivráskový efekt. Kefkou sa pleť ošetruje zhruba jednu až dve minúty. Po použití je krásne rozžiarená a hĺbkovo vyčistená. Je vyrobená z mäkkého silikónu a má niekoľko masážnych programov. Môžete ju používať aj inteligentne vďaka mobilnej aplikácii FOREO For You.

Kefka funguje na batérie, ktoré na jedno nabitie vydržia až neuveriteľných 650 použití. Takže vám zariadenie pri štandardnom dennom použití vydrží až dva roky bez nabíjania. Masážne procedúry spevňujú pleť a T-Sonic pulzácia má až 8000 pulzov za minútu. Zariadenie je 100% vodeodolné, takže ho môžete používať aj v sprche a vo vani.

Ďalší sortiment FOREO

V ponuke produktov FOREO nájdete aj menšiu čistiacu kefku, sonický prístroj FOREO UFO zlepšuje účinok pleťovej masky, FOREO Iris je určený pre masáž očného okolia. Všetky produkty značky sa hodia pre všetky typy pleti: pre normálnu, citlivú aj zmiešanú.

Čistiace kefky na tvár od Braun

Za pozornosť určite stoja aj čistiace kefky na tvár Braun. Ten ponúka špeciálne sady s depilátormi. Kefka zo sady Braun Face 830 je veľmi dobre hodnotená zákazníkmi. Kefka zbavuje make-upu, čistí póry a pleť tiež jemne obrusuje. Týmto spôsobom ošetrená pleť je nielen perfektne čistá, ale aj pripravená na efektívnejšie vstrebávanie pleťovej kozmetiky.