Rozžiarte si domácnosť pestrým bytovým textilom

0
1629

Čo myslíte, čím by ste dokázali rozžiariť  a zútulniť svoj domov? Možností je určite veľa, no jednou z nich môže byť aj vhodne zvolený bytový textil. Nejde tu o žiadnu vedu, stačí len trochu inšpirácie či fantázie a Váš domov bude vyzerať ako zo škatuľky. Magazín Banner Vám dnes ponúka pár farebných typov, ako to môžete ľahko dosiahnuť.

Držte sa „ úžasnej trojky

Ide tu o koberec, ktorý bude mať vysoký vlas. K nemu pridajte pár pohodených vankúšikov a nezabudnuteľný je aj úžasný záves na okne. Práve týmito pár doplnkami dosiahne to, že Vaše interiéry už nebudú pôsobiť tak chladne a stroho. Tieto bytové textílie spôsobia, že vzhľad izby bude pôsobiť mäkšie a príjemnejším teplejším dojmom, čo oceníte predovšetkým v zimných mesiacoch, kedy sa človeku doslova žiada  teplý a útulný domov. Úžasným plusom závesov a aj koberca je to, že textil sám o sebe dokáže pohlcovať zvuk. Textílie dokážu vylepšiť celkovú akustiku v izbe. Výhodou závesov je to, že ak sú zhotovené z hrubšej látky, dokážu stlmiť hluk, ktorý prichádza zvonku. Taktiež zabránia prenikaniu slnečných lúčov počas letného obdobia a dokážu ochrániť nielen pred svetlom, ale aj pred horúčavou. Ďalším kladom je ich výborná ochrana vnútorného priestoru pred prievanom. Počas zimných mesiacov zase zabezpečia interiér pred chladom, ktorý by mohol prúdiť zvonku. 

Prihliadnite aj na vzhľad, veľkosť a účel

Pri výbere materiálu, z ktorého má byť bytový textil zhotovený, dbajte i na vzhľad a veľkosť Vašej izby. Taktiež zohľadnite svoj štýl. Vyberajte veci, ktoré sa Vám páčia, aby ste sa potom cítili vo svojom interiéri príjemne. Napríklad také posteľné obliečky by vo Vás mali evokovať pokoj a dobrú náladu. V zime sa hodia teplejšie odtiene, v lete zase chladnejšie. Mali by ste taktiež prihliadať na účel, na ktorý má daný doplnok slúžiť. Napríklad, ak má záves tieniť, vyberte látku, ktorá nebude prepúšťať svetlo alebo ho dokáže odraziť. Ak vyberáte vankúše a paplóny, siahajte po príjemných materiáloch. Určite nechcete, aby Vás počas spánku niečo škriabalo a tlačilo. 

Modrá je dnes „in

Môžete vyberať tyrkysovú, azúrovú alebo parížsku modrú. Proste modrá dnes letí. Doplňte ju bielou, zelenou alebo svetlejšou béžovou. Ak nechcete izbu príliš zatieniť, použite bielu alebo nejakú svetlú farbu. Tmavú modrú dajte na menšiu plochu, aby izba nepôsobila príliš tmavo.

Použite pestrofarebné textílie, čím si môžete predĺžiť príjemné letné mesiace. Využite ich farebnosť a úžasný vzor. Pozerajte však aj na veľkosť motívov. Ak vyberiete veľký vzor, môže to optiky zmenšiť izbu. Malý sa zase v priestrannej izbe stratí. Toto platí aj pre plachty. Vzor posteľ opticky zväčší alebo naopak zmenší. Vyvarujte sa taktiež miešaniu viacerých výrazných alebo farebných dekórov, aby ste v izbe nespôsobili totálny chaos.

Útulná domácnosť dobrej gazdinky sa pozná aj podľa správne zvoleného bytového textilu, nezabúdajte na to.

Zdroj: pluska.sk

Foto: © [Vojtech Herout] / Dollar Photo Club