SAUNY

0
2652

Aj vy si raz za čas doprajete relax v obľúbenom wellness centre? Niet nad príjemný odpočinok v saune, vo vírivke či pri skvelej masáži, no nie? Taká sauna vám pomôže dokonale zregenerovať telo i myseľ, zlepšiť činnosť srdca, uvoľniť dýchacie cesty, zbaviť vás migrény a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu. Ak trpíte chronickou poruchou dýchacích ciest, reumatizmom, nespavosťou či poruchou pohybového aparátu, sauna by mohla byť pre vás skvelou pomocou, ako sa zbaviť nepríjemností, ktoré vám tieto choroby spôsobujú.

Sauna priamo u vás doma? Dá sa to!

Ako už isto viete, v dnešnej dobe sa sauny stávajú bežnou súčasťou našich domácnosti. Máte možnosť vybrať si zo širokej ponuky sáun, infrasáun či vonkajších sáun, ktoré ponúkajú mnohí predajcovia, a to na základe vašich konkrétnych potrieb a predstáv. Základom je dôkladný výber materiálu pre stavbu sauny, no netreba zabúdať ani na správny postup inštalácie, a to predovšetkým v prípade, ak ide o izoláciu sauny, ktorá sa podstatne podieľa na jej životnosti a bezproblémovom užívaní.

Doprajte si zaslúžený odpočinok

Domáce sauny sú jednoducho najideálnejším riešením všade tam, kde máte svoje pohodlie a najmä súkromie. Nemusíte nikam cestovať ani sa nikomu prispôsobovať, jednoducho môžete relaxovať vtedy, keď chcete vy! Máte možnosť optimálneho nastavenia teploty a vlhkosti saunovania, ktorá bude vyhovovať presne vašim požiadavkám. Sauny sa vyrábajú pochopiteľne v rôznych veľkostiach i tvaroch, čiže ak je váš priestor doma obmedzený, pre profesionálov to nebude žiadny problém! Samozrejme, že si môžete zakúpiť „predpripravenú saunu“, no ak nepatríte medzi domácich kutilov, najlepším riešením bude, ak celkovú montáž a inštaláciu prenecháte predsa len na odborníkov, ktorí vám okrem iného poradia, ako sa o ňu správne starať.

Aké sauny poznáme?

V súčasnosti rozlišujeme tri typy sáun: suché sauny, parné sauny a infrasauny. Čo sa týka suchej sauny, tento typ dosahuje až neuveriteľných 110 °C. Môže byť umiestnená pokojne vonku, ale i v interiéri, čiže rozhodnutie je jedine na vás. Ďalším typom je parná sauna, ktorá je najideálnejšia pre tých, ktorí príliš neobľubujú suchú saunu a cítia sa lepšie práve v tejto. Dosahuje teplotu 55 °C a je typická vysokou vlhkosťou vzduchu, čo ocenia najmä ľudia trpiaci poruchou dýchacích ciest. Infrasauna dosahuje teplotu 50 °C a je pre ňu typické najmä to, že vďaka nej vylúčite až dvojnásobne viac potu ako v suchej saune. Zrýchľuje metabolizmus, má skvelý vplyv na pokožku a znižuje krvný tlak. Ide samozrejme len o stručný popis vlastností a charakteristík jednotlivých typov sáun, čiže pred samotným výberom je dôležité zvážiť, ktorá z nich bude pre váš organizmus najvhodnejšia. Niekedy je najideálnejším riešením poradiť sa s lekárom, ktorý na základe zhodnotenia vášho zdravotného stavu určí, čo bude pre vás najlepšie a naopak, čomu by ste sa mali radšej vyhnúť.

BAZÉNSERVIS pôsobí na trhu už od roku 1991 a môže sa pochváliť nielen dlhoročnými skúsenosťami a prvotriednym sortimentom (bazény, sauny, vírivky), ale aj výbornými referenciami od ostatných klientov, priaznivými cenami a priateľským prístupom, ktorý si ihneď zamilujete. Tak čo poviete, aj vy si zriadite váš „domáci wellness“ a začnete naplno relaxovať?