Spôsoby, ako chrániť matrac, aby vám dlho vydržal

0
549
Spôsoby, ako chrániť matrac, aby vám dlho vydržal
Spôsoby, ako chrániť matrac, aby vám dlho vydržal

Kúpili ste si nový matrac a ihneď sa vám stala v posteli malá nehoda? Škoda, že ste na ochranu matraca nemysleli skôr. Matrac je možné chrániť viacerými spôsobmi ako len prekrytím plachtou v noci či počas dňa dekoračnou prikrývkou. Pred nehodami v posteli, ale tiež pred rýchlym vyležaním ochráni matrac matracový topper a chránič matracov.

Okrem vrchného matraca používajte tiež chránič matracov

Na zvýšenie komfortu spania a na ochranu matraca vám odporúčame kúpiť matracový topper, ktorý mnohí z vás poznajú pod názvom vrchný matrac. Vďaka vrchnému matracu dokážete regulovať tuhosť matraca. Okrem toho matracový topper bráni prenikaniu potu a vlhkosti do vnútra hlavného matraca. Každý vrchný matrac disponuje poťahom, znamená to, že matrac dokážete neustále držať v čistote. Ak trpíte inkontinenciou alebo na matraci spávajú seniori, mali by ste si okrem vrchného matraca zaobstarať tiež chránič. Jeho hlavnou funkciou je ochrana proti preniknutiu tekutín k matracu a vrchnému matracu. Takéto chrániče bývajú vyrobené z gumy alebo PVC, čím je dosiahnutá maximálna ochrana pred veľkým objemom tekutín. Gumové chrániče však nie sú veľmi pohodlné. Nahradiť je ich možné chráničmi vyrobenými z polyuretánovej tkaniny, ktorá je oveľa viac priedušná a nie je tak hlučná ako guma. Samozrejme, že základom ochrany matraca sú plachty, ktoré zadržiavajú hlavne prach, vlasy a čiastočky kože.

Ako vybrať matracový chránič podľa vašich potrieb

Poďme sa bližšie pozrieť na zúbok chráničom matracov, ktoré pred vlhkosťou chránia najlepšie. Samozrejme, že v prvom rade musíte chránič vyberať podľa veľkosti matraca. Chránič by mal pokrývať celý povrch matraca a sedieť na ňom pevne, čo zabezpečí upínanie vo forme gumičiek. Nemusíte sa obávať, že by ste nenašli rozmer, ktorý bude kompatibilný s rozmerom matracov. Na trhu nájdete naozaj všetky možné rozmery a objednať sa dajú aj neštandardné veľkosti. Pri výbere berte ohľad tiež na to, čo od chrániča očakávate. Niekto hľadá len ochranu pred vlhkosťou a iný potrebuje, aby chránič spĺňal antialergické vlastnosti. Pre alergikov sú určené predovšetkým chrániče, ktoré zabraňujú na ich povrchu usádzaniu prachu a baktérii, napríklad chrániče vyrobené z bambusu. Proti vlhkosti najlepšie chráni už spomínaný polyuretánový chránič, ktorá navyše dobre pohltí pachy.