Trapézové plechy – ideálne na strechu a fasádu

0
823
Trapézové plechy – ideálne na strechu a fasádu
Trapézové plechy – ideálne na strechu a fasádu

Ešte ste nepočuli o trapézovom plechu? Je síce pravda, že tento jedinečný materiál sa využíva hlavne pri výstavbe výrobných hál a skladov, ale jeho možnosti sú oveľa širšie. Trapézové plechy sú ideálne na pokrytie strechy altánku, na výstavbu pergoly, garáže alebo prístrešku v podobe záhradného domčeka. Prečo je trapézový plech materiálom budúcnosti pre strechy i fasády?

Trapézové plechy kryjú a chránia

Trapézové plechy sa využívajú na pokrytie striech, ide vlastne o profilovaný strešný plech. Okrem toho sa tieto plechy môžu použiť ako fasáda. Vo všeobecnosti môžete povedať, že bez trapézových plechov by výrobné haly nemohli byť postavené v krátkom časovom horizonte za nízke náklady. Trapézové plechy sú vskutku ideálnym spôsobom ako obložiť steny a vytvoriť priečky či zastrešiť celý objekt. Práve profilovaný strešný plech sa pre vás môže stať jediným riešením, keď hľadáte materiál, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou a mechanickou odolnosťou. Mimo priemyselného využitia sú trapézové obloženia a strechy dokonalým riešením pre ľudí, ktorí túžia po atypickom, moderne vyzerajúcom a funkčnom dome.

Pozor na povrchovú úpravu trapézových plechov

Samozrejme, že samotný trapézový profilovaný strešný plech by nebol dostatočne odolný, keby sa pri jeho výrobe nepoužila povrchová úprava. V zásade ide o dva typy ošetrenia plechu. V prvom prípade sa trapézový plech obohatí o polyesterový náter. Takto ošetrený trapézový plech môžete pokojne využiť na zastrešenie domu s plochou i šikmou strechou. Vďaka polyestru plech neskoroduje a odolá rôznym teplotám. Druhou možnosťou je plech pokrytý zinkom v kombinácii s hliníkom. Vzniká tak materiál vhodný na zastrešenie či pokrytie fasád veľkoplošných budov.

Dôvody, prečo použiť trapézový plech

Trapézový plech na strechu alebo fasádu odporúčame použiť každému, kto potrebuje zastrešiť a obložiť budovu tak, aby bola rezistentná voči vysokým a nízkym teplotám. Trapézové plechy sú zárukou dlhej životnosti a minimálnej údržby. Vďaka plechom sa čas na realizáciu výstavby skráti a znížia sa náklady. Samotný trapézový plech sa dá kúpiť za veľmi priaznivú cenu. Plech je tak ľahký, že nie je nutné vytvárať zložité konštrukcie s vysokou nosnosťou. Výhodou je tiež široká paleta farieb a profilov.