Udržte si krásny trávnik jednoducho a účinne

0
1534

Aj váš pes stále rozrýva záhradu a vykonáva malú potrebu po celom dvore, čím ničí váš trávnik? Nie je to nič príjemné, no určite mu to vždy odpustíte. Nuž, rozrývanie a vykopávanie kvetín ho môžete odučiť len vy. S vyschnutým trávnikom však pomôžu kamene. Asi sa pýtate, ako už len môžu pomôcť kamene k oživeniu trávnika. Vlastne dosť jednoducho, akurát, že nejde o obyčajné kamene.

Desaťroční pomocníci

Dog rocks sú vulkanické kamene, ktoré pochádzajú z Austrálie, a pomocníkom v záhradách so zničenými trávnikmi sú už viac než desať rokov. Nedokážu síce trávu oživiť a už vzniknuté škvrny odstrániť, no účinne im predchádzajú. Trávnik je potom zelený, mäkký a krásny aj napriek tomu, že na ňom pes opakovane vykonáva malú potrebu. Ako je to však možné?

Sila magnetizmu

Vulkanické kamene, ktoré ponoríme do misky s vodou určenou pre psíka, sa nerozpustia, ale vytvoria okolo magnetické pole. To pôsobí na výmenu iónov a zníženie množstva dusičnanov, ktoré psík z vody prijme, a teda aj vylúči. Práve dusičnany totiž spôsobujú vypálenie a zničenie trávy.

Jediné, na čo si treba dať pozor je zníženie efektu, ktoré môže byť spôsobené príliš veľkým prísunom psích sladkostí alebo čerstvého mäsa. Vhodné je tiež meniť kamene každé dva mesiace.

Zdravie psíka v bezpečí

Ako mnoho noviniek, aj Dog rocks so sebou priniesli vlnu otázok. Tie sa vzťahovali najmä na zdravie psích miláčikov. Keďže však ide o kamene, ktoré obsahujú prírodné minerály, produkt je úplne bezpečný. Nemení hodnotu PH v moči zvieraťa a zatiaľ nebol preukázaný ani žiadny iný negatívny účinok. Výrobcovia však nič nenechávajú na náhodu a kamene pravidelne testujú.

Z vyskúšania nového má strach takmer každý. Pri produktoch a službách, o ktorých človek počuje prvýkrát, je to ešte ťažšie. Dôležité sú však výsledky, a tie hovoria v prospech vulkanických kameňov. Možno si spomeniete, že ste už niekde videli perfektný trávnik bez škvŕn, aj keď po ňom denno-denne behá pes. A možno by vám po opýtaní majiteľ všetko ozrejmil len pomocou hornín.