Zamierte na svoj cieľ s kvalitnou optikou

0
1437

Strieľanie je už roky jedným z najpopulárnejších koníčkov mužov. Či už ide o klasické poľovníctvo, adrenalínové zábavy s airsoftovými zbraňami, či obyčajné strieľanie na terče, dokážeme si pri ňom dobre oddýchnuť, zabudnúť na stres a starosti v práci a plne sa sústrediť len na túto oddychovú aktivitu. Bez zbrane a potrebných doplnkov by to však šlo veľmi ťažko. Uľahčite si aj vy strieľanie a zamierte na svoj cieľ so špeciálnym príslušenstvom.

Uľahčenie strieľania v podobe puškohľadu

Aj keď väčšina zbraní obsahuje mieridlá, na presné zamierenie výlučne s nimi sú potrebné niekoľkoročné skúsenosti so strieľaním. Vy si však môžete mierenie uľahčiť technikou, akou sú puškohľady a kolimátory. Prvé menované príslušenstvo určite poznáte. Ak ste aspoň raz v živote strieľali napríklad zo vzduchovky, pravdepodobne ste mierili práve cez puškohľad. Ten je tvorený sústavou šošoviek, ktoré obraz zväčšujú a približujú, vďaka čomu môžete váš cieľ namieriť priamo do ohniska puškohľadu a potom vystreliť. Ak zbraň držíte v jednej rovine a do puškohľadu pozeráte stále pod jedným uhlom, rana určite zasiahne to pravé miesto.

Kolimátory na okamžité zamierenie

Druhým, technicky pokročilejším systémom mierenia sú kolimátory. Tie odstraňujú nevýhodu puškohľadov, a teda mieria vždy na rovnaké miesto bez ohľadu na to, pod akým uhlom do zariadenia pozeráte. Kolimátory sú typické červeným svetielkom, ktoré ukazuje presne na bod, kde náboj dopadne. Vďaka tomu je mierenie veľmi rýchle a pohodlné. Aj preto sú kolimátory vhodné práve na poľovanie, keďže na získanie úlovku sú nutné naozaj promptné reflexy a vystreliť práve v momente, keď konečne zhliadnete vašu korisť. Oceníte ich však aj na airsoftových zbraniach, pretože pri tejto adrenalínovej aktivite je potrebné strieľať okamžite, inak môžete zabudnúť na víťazstvo v hre.

Všetko, čo potrebujete pre poľovanie, športovú či adrenalínovú streľbu, nájdete v internetovom obchode polovnickepotreby.sk. Okrem zbraní a optiky potrebnej na mierenie na vás čaká aj množstvo streliva, čistiaca technika či iné pomôcky potrebné k bezproblémovej streľbe.