3 veci, ktoré musíte na dovolenke v Taliansku urobiť

0
1448

Nech si už vyberáte last minute zájazd či klasickú dovolenku v Európe, nemali by ste nikdy zabudnúť na Taliansko. Čižma Európy, ktorá vás v žiadnom prípade nenakope, ale dostane vás svojou krásou, atmosférou, kultúrou a jedlom. Lúčenie sa s touto destináciou bude bolestivé, ako keby ste mali opustiť životnú lásku. Ak sa rozhodnete stráviť pár zaslúžených dní oddychu na Apeninskom polostrove, musíte zažiť tieto tri veci.

Navštívte taliansky ostrov

Síce talianske ostrovy sa nedajú počítať na tisíce ako v Grécku, no o zaujímavé destinácie nie je vôbec núdza. Taliansko má viac ako 350 ostrovov, ktoré sa budú snažiť získať vaše srdce. Ak sa chystáte dovolenkovať na pevnine, určite by ste mali navštíviť aspoň jeden z nich. Či už sú to tie najvychytenejšie ako Sicília, Capri či Sardínia, alebo tie menšie ako Lampedusa, Giglio alebo Ponza. Zoznámenie sa s miestnou kultúrou bude oveľa intenzívnejšie, hlavne v malých dedinkách, ktoré nie sú až tak nasiaknuté turistickým ruchom.

 Najte atmosféru historického mesta

Neležte iba na pláži, navštívte aj mesto s typickou talianskou architektúrou, úzkymi farebnými uličkami a voňavými trhmi. Takýchto tu nájdete tisíce – na ostrovoch aj na pevnine. Či už sú to tie najznámejšie ako Florencia, Rím, Miláno, alebo menej známe Bergamo, Lucca či Matera. Architektúra, pri ktorej budete krútiť hlavou, že ako človek dokáže postaviť niečo také nádherné.

Zájdite do tradičnej talianskej reštaurácie

Myslíte si, že typické talianske bistro, v ktorom je prítmie, horia sviečky, voňajú čerstvé cestoviny a bylinky s červeno-bielym kockovanými obrusmi nájdete iba v hollywoodskych filmoch? Omyl! Zabudnite na tzv. pasce na turistov a zablúďte do úzkych uličiek, kde nájdete takéto tradičné bistrá, v ktorých sa jedia takmer výlučne iba miestni. Lebo aj o tomto dovolenka v Taliansku je.

Autorské právo: altirri / 123RF Reklamní fotografie