5 dôvodov, prečo je výstavba nabíjacej infraštruktúry inteligentnou investíciou

0
693
5 dôvodov, prečo je výstavba nabíjacej infraštruktúry inteligentnou investíciou

Ako sa elektrické vozidlá stávajú čoraz obľúbenejšími, pre obytné nehnuteľnosti je čoraz dôležitejšie mať pre svojich nájomníkov k dispozícii nabíjacie stanice. Tu je päť dôvodov, prečo je vybudovanie nabíjacej stanice vo vašom rezidenčnom projekte inteligentnou investíciou.

Prilákanie záujemcov o bývanie

Keďže sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre elektromobily, ponúkanie nabíjacej stanice je pre potenciálnych rezidentov atraktívnym vybavením. Môže byť jedinečným predajným miestom pre vašu rezidenčnú nehnuteľnosť, ktorá ju odlišuje od ostatných v tejto oblasti. Nabíjacia stanica wallbox môže byť umiestnená na vnútorných aj vonkajších parkovacích miestach, pričom majiteľ nabíjacej stanice má plné štatistiky o nabíjaní.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti

Inštalácia nabíjacej stanice vo vašom rezidenčnom projekte môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti. Keďže elektrické vozidlá sú čoraz bežnejšie, dopyt po nehnuteľnostiach s nabíjacími stanicami bude vyšší, čo môže zvýšiť ich hodnotu. Nabíjacia stanica môže byť ako bonus vo farbách a vizuále rezidenčného projektu, takže bude dokonale hrať s prostredím.

Splnenie potrieb nájomníkov

Ponukou nabíjacej stanice spĺňate potreby nájomníkov, ktorí jazdia na elektrických vozidlách. Výsledkom môže byť vyššia miera spokojnosti nájomníkov a ich uchovanie, keďže nájomníci s väčšou pravdepodobnosťou zostanú v nehnuteľnosti, ktorá spĺňa ich potreby.

Podpora udržateľnosti

Elektrické vozidlá produkujú menej emisií ako tradičné vozidlá na plyn a vybudovanie nabíjacej stanice dokazuje váš záväzok k udržateľnosti. Tiež povzbudzuje rezidentov, aby prešli na elektrické vozidlá, ktoré môžu znížiť ich uhlíkovú stopu.

Vytváranie príjmov

Ak si účtujete poplatok za nabíjanie elektromobilov na verejne dostupných nabíjacích miestach, môže to generovať dodatočné príjmy pre váš rezidenčný projekt. Tento príjem môže pomôcť kompenzovať náklady na inštaláciu a údržbu nabíjacej stanice.

Na záver, vybudovanie nabíjacej stanice vo vašom rezidenčnom projekte je inteligentná investícia, ktorá môže prilákať rezidentov a nájomníkov, zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti, uspokojiť potreby rezidentov, podporiť udržateľnosť a generovať príjmy. Keďže čoraz viac ľudí prechádza na elektrické vozidlá, dostupnosť nabíjacej stanice bude čoraz dôležitejšia. Stavte na inteligentné riešenia nabíjania, ktoré dokonale spolupracujú s energetickým manažmentom budovy a nestávajú sa tak záťažou ani zbytočným nákladom.