Chvíle v oblakoch zmenia váš pohľad na svet

0
968
Chvíle v oblakoch zmenia váš pohľad na svet

Lietanie miluje veľa ľudí. Vo výške sa zdá svet pod vami miniatúrny. V oblakoch zmiznú všetky vaše starosti a zmení sa váš pohľad na svet. Všetky uvedené pocity sa ešte znásobia, keď nebudete letieť klasickým dopravným lietadlom. Možností máte veľa, ale odporúčame vyskúšať dva nevšedné letecké zážitky – let rogalom a let stíhačkou.

Čo vás čaká počas letu stíhačkou

Let stíhačkou je predovšetkým o návale adrenalínu. Kde inde ako v stíhačke môžete vyskúšať, aké je to letieť dolu hlavou? Kde inde sa behom minútu otočíte stokrát okolo vlastnej osi? Kde inde zažijete preťaženie 6G? Počas bežného dňa iste nie. Počas letu stíhačkou zaručene áno.

Let stíhačkou je možné zrealizovať na viacerých miestach na Slovensku. Počas letu má celý zážitok v rukách pilot, ktorý nalietal v stíhačke stovky hodín. Pred letom sa s ním porozprávate a máte možnosť mu povedať, aká je vaša predstava o lete. Aj počas samotného letu ste s pilotom v kontakte. Ak pocítite nevoľnosť, strach, dajte pilotovi vedieť, že je toho na vás veľa. Ak sa naopak cítite na akrobatické kúsky, smelo do toho!

Zážitkový let stíhačkou trvá 2 hodiny. Let sa dá zakúpiť a absolvovať počas celého roka. Je jedno či ste muž, žena, koľko máte rokov, každý si let stíhačkou užije naplno.

Čo vás čaká počas letu rogalom

Pri lete rogalom i lete stíhačkou zažívate vyplavovanie hormónov šťastia a adrenalín vám stúpa do závratných výšok. Behom niekoľkých minút stúpne desaťnásobne a ešte niekoľko minút po lete sa dostáva do normálnej hladiny. Adrenalín stimuluje činnosť mozgu, takže sa po zážitkoch ako sú let rogalom či stíhačkou cítite veľmi dobre.

Let rogalom síce nie je tak rýchly a nežijete počas letu voľný pád či preťaženie, ale napriek tomu sa budete príjemné báť. Po pár minútach sa strach zmení na pohodu, užijete si prekrásny výhľad na prírodu pod vami. Dokonca je možné let rogalom kúpiť ako dvojica. Darčeky pre dvoch už nemusíte hodiny hľadať. Kúpte dva lety rogalom a budete letieť pod dohľadom inštruktora rovnakú trasu ako partner. Vaše spojenie bude sprostredkované za pomoci slúchadiel a mikrofónu. Zážitkový let rogalom trvá približne dve hodiny. Keďže letíte v otvorenom priestore, oblečte sa adekvátne k počasiu.