5 tipov, ako efektívne získať najlacnejšie PZP

0
2180

Povinné zmluvné poistenie je jedna z nevyhnutných súčastí výbavy nášho vozidla. Jeho plateniu sa nevyhne nikto a preto mnohí z nás vyberajú poistenie najmä podľa ceny. Cenu poisťovne určujú podľa rôznych kritérií, z ktorých vyplývajú buď doplatky alebo zľavy a bonusy, na ktorých môžete častokrát pomerne dobre ušetriť.

Ako získať najvýhodnejšie PZP najjednoduchšie?

1.  Porovnajte si ponuky PZP všetkých poisťovní na trhu

Každá poisťovňa vytvára svoje produkty podľa istého parametru. V niektorých je smerodajný zdvihový objem valcov, v iných zas výkon a ďalšie sledujú najmä vek vodiča a prostredie, v ktorom sa s autom vyskytuje najčastejšie. Výber povinného zmluvného poistenia je dlhodobý záväzok, ktorý vás zachráni v stave núdze a preto by ste ho nemali podceňovať. Rýchle porovnanie PZP online vám pomôže pri prieskume trhu, pričom systém porovná všetky aktuálne dostupné ponuky na trhu.

2.  Menej je viac – získajte PZP na celý rok.

Dlhodobejšie záväzky sú pre poisťovne výhodnejšie. Preto je pri finálnej cene poistenia auta určená lehota, na ktorú uzatvárate zmluvu. Ročné poistenie z vás automaticky robí vernejšieho klienta a to vám môže ušetriť až 10% z finálnej sumy.

3.  Preukážte vašu vodičskú históriu

Poisťovňa berie do úvahy najmä posledné tri roky vo vašej vodičskej histórií. Ak ste za toto obdobie nezapríčinili žiadnu škodovú udalosť, cena PZP ide automaticky dolu. Ak je toto obdobie dlhšie, môžete sa tešiť na výrazné zľavy. Pred zmenou poisťovne si nezabudnite vyžiadať výpis, ktorým vydokladujete vašu bezchybnú históriu.

4.  Zistite do akej poistnej skupiny patríte.

Všetky poisťovne si rozdelili vodičov podľa rizikovosti, čiže štatistiky veku vodičov, ktorí sú účastníkmi dopravných nehôd. Najrizikovejší sú čerství a mladí vodiči do 28 rokov. Vodiči v strednom veku predstavujú vďaka skúsenostiam nižšie riziko, no stále sa na cestách pohybujú pomerne často. Najbezpečnejší sú podľa poisťovne starší vodiči od 55 rokov vyššie. Dôležité je tiež bydlisko držiteľa vozidla. Najvýhodnejšie poistenie získavajú vodiči z menších miest a obcí.

5.  Obráťte sa na skúsenejších.

Ak si neviete vybrať to najvýhodnejšie poistenie sami, nechajte to na odborníkov. PZP kalkulačka je nástroj, ktorý vám na základe informácií o vás a vašom aute pomôže vyhľadať, porovnať a nakoniec získať tú najvýhodnejšiu ponuku. Kalkulačka tiež disponuje databázou bonusov a zliav všetkých poisťovní, preto je zárukou, že získate najlacnejšie PZP na trhu.