Hľadáte kvalitné matrace? Kupujte u slovenského výrobcu

0
1545

Každý z nás raz za niekoľko rokov mení nielen posteľ, ale aj matrac a rošt. Táto činnosť sa môže zdať úplne jednoduchá, no ak podceníte výber matraca, môže sa to skončiť nielen finančnou stratou, ale aj zdravotnými komplikáciami.  Vždy preto pozerajte nielen na cenu, ale aj kvalitu.

Ako rozpoznať kvalitný matrac

Na trhu nájdeme obrovské množstvo predajcov ponúkajúcich matrace.  Nie každý však ponúka kvalitu a výborné zdravotné vlastnosti, vďaka ktorým sa zobudíme oddýchnutí a zregenerovaní. Nie vždy platí, že drahý výrobok je aj naozaj kvalitný a preto sa treba riadiť inými faktormi, ako je len cena. Kvalitný matrac spoznáte napríklad podľa jeho hmotnosti, pretože je vyrobený z hustých materiálov a váži viac, ako ostatné.  Môžeme pokojne povedať, že čím je matrac kvalitnejší, tým väčšiu záruku na neho predajca ponúka. Nezabudnite si pred nákupom skontrolovať, na čo všetko záruka platí, pretože v niektorých prípadoch sa žiadnej reklamácie nedočkáte.

Dôležitý na celom matraci je aj poťah, ktorý by mal byť za všetkých okolností pevný, hustý a odolný voči rôznym mechanickým poškodeniam. Najlepšie je jeho kvalitu zistiť ešte u predajcu a to tak, že matrac chytíte za poťah a zdvihnete ho. Nevyhnutnosťou je možnosť odzipsovania a vyprania, čo nie každý matrac ponúka. Veľmi veľa vedia napovedať aj certifikáty predajcov a ich pôvod. Ak si chcete byť istý, že ide o kvalitný výrobok, mal by mať certifikát od renomovanej nezávislej inštitúcie. V praxi sa stretávame s tým, že veľmi veľa výrobcov nakupuje materiál na výrobu z rôznych kútov sveta a preto je dobré vyžiadať si doklady o ich pôvode.

Veľkým rizikom je nákup matraca aj u predajcu, ktorý je na trhu krátko, nemá žiadnu tradíciu a ani ocenenia kvality. Práve toto sú ukazovatele toho, že výrobok je jedným z najlepších na trhu a preto by ste sa mali nimi riadiť. Kvalita je priamo úmerná aj so životnosťou matraca, preto si skontrolujte, či sa dá používať z jednej alebo oboch strán. Práve obojstranné sú viac kvalitné ako tie, ktoré sa dajú použiť len z jednej strany.

Kvalitného predajcu spoznáte ľahko

To, či je predajca matracov naozaj kvalitný spoznáte napríklad aj podľa veľkosti ponuky výrobkov. Mali by ste v nej nájsť rôzne druhy a to napríklad penové, taštičkové, latexové a iné. Dobrý predajca zákazníka nenúti do nákupu konkrétneho výrobku, ale snaží sa mu nájsť ten najlepší výrobok s ktorým bude spokojný. Ak zistíte, že má problém odpovedať na otázky, v tej chvíli by ste mali spozornieť.  Dobrý predajca sa vyzná a o výrobkoch má dobré znalosti a informácie. V rámci výberu a porovnávania rôzneho sortimentu vám nebude hovoriť len o výhodách, ale naopak spomenie aj nevýhody. Kvalitnou značkou vo svete matracov je slovenský výrobca Materasso. Nájdete u neho široký sortiment tohto druhu a kategóriu matrace akcia, v rámci ktorej je možné zakúpiť matrace za skvelé ceny.