Adrenalínový šport na vode – Vyskúšate aj vy?

0
2646

Dlho očakávané letné počasie je pomaly, ale isto za dverami a pre väčšinu z nás to znamená jedno – príležitosť na množstvo nových zážitkov! Kto z nás by nemiloval oddych v prírode spoločne s rodinou či blízkymi? Ak ste milovníkom adrenalínových športov, rafting v Čunove je presne to, čo potrebujete! Raftovanie však nie je len o adrenalíne, ale taktiež o nezabudnuteľnom zážitku na nafukovacom člne a posilnení fyzickej kondície. Čo by ste mali vedieť ešte pred tým, ako pôjdete raftovať?

Pred tým, ako pôjdete raftovať

Raftovanie, resp. rafting v Čunove je jeden z najobľúbenejších vodných športov, ktorý sa vykonáva na rafte (široký asi 2 metre). Ide v podstate o stabilný nafukovací čln určený pre šesť až osem osôb, vybavený záchrannými pomôckami, lanom a pochopiteľne aj veslami. Veľa ľudí má z raftovania strach, no v skutočnosti nejde o nebezpečný šport, pokiaľ budete dodržiavať inštrukcie, s ktorými budete oboznámení ešte pred samým začiatkom. Neoprénový oblek a prilba vás chráni pred podchladením a zmiernením prípadnej rany, resp. pádu, čo je však veľmi neobvyklá situácia. Súčasťou výstroje je aj záchranná vesta, ktorá pomáha udržať človeka nad hladinou vody, pričom zvýšenú pozornosť venujte výberu pohodlnej obuvi, ktorá by mala mať gumovú podrážku.

Aktívny odpočinok na nezaplatenie!

Rafting je považovaný za aktívny odpočinok, v rámci ktorého je každý účastník povinný plniť svoju funkciu. Ideálnym miestom na rafting je Čunovský vodopád, ktorý sa nachádza len 20 km od Bratislavy, čo ocenia najmä ľudia žijúci v okolí nášho hlavného mesta. V Areáli vodných športov v Čunove je vybudovaný umelý vodný kanál, ktorý dokonca patrí medzi najlepší na svete! Obtiažnosť vody je stredne ťažká, no rafting Čunovo je skvelým miestom nielen pre začiatočníkov, ale pokojne aj pre pokročilejších „raftistov“. Tak čo poviete, aj vy prídete stráviť pokojné popoludnie s rodinou len kúsok od Bratislavy?