Aké farby sa najviac hodia do detskej izby?

0
2841

Deti a farby. Určite nám dáte za pravdu, že ide o nerozlučnú dvojku. Detský svet je pestrý, preto netreba na využívanie farieb zabúdať ani pri samotnom návrhu dizajnu pre moderné detské izby. Dnes stojí pred nami viac ako more možnosti, ktoré dokážu vykúzliť nezameniteľnú atmosféru. Ako na to? Čítajte ďalej náš magazín a dozviete sa to. 

Modrá či ružová?

Poviete si, no to hádam záleží od toho, či je to izba pre chlapca alebo dievča. Akiste, hoci to možno znie ako klišé, ružovou pre dievčatko skutočne nič nepokazíte, väčšina malých princezien túto farbu zbožňuje. Jemný odtieň nepôsobí rušivo, je sladký, a teda aj vhodný čo sa spánku týka. Detskôá postieľka zladená v týchto tónoch dokáže navodiť pokoj, harmóniu a dobré sny. 

Pokiaľ ide o modrú, nie je to farba výlučne chlapčenská. Existuje predsa nekonečná škála jej odtieňov, ktoré môžu byť príjemné a vhodné aj pre malú slečnu. Ak ale máte doma malého piráta, zaiste sa poteší modrej farbe oceánov či “búrkovej” tmavomodrej (čo môžete dotvoriť aj inými dekoráciami, napríklad obľúbenými nálepkami na stenu). Dievčatá zasa ocenia nebesky modrú, pri ktorej sa im bude nádherne snívať.

Rozhodne sa však neľakajte aj iných farieb. Detskú izbu krásne oživí napríklad oranžová, rôzne odtiene žltej či zelená. Všetky tieto farby sú univerzálne, čo ocenia najmä rodičia zariaďujúci izbičky ešte pred príchodom svojho drobca na svet, kedy možno ani netušia, či to bude chlapček alebo dievčatko. Alebo tiež v prípade, že to bude spoločná izba pre viacero súrodencov, brata i sestru.

Mnoho rodičov si myslí, že čierna a biela sú absolútne nevhodné farby do detskej izby, to však tiež nemusí byť pravda. Všetko, ak to správne skombinujete, v konečnom dôsledku môže vyzerať fantasticky. A o to predsa ide, aby ste sa Vy a Vaše deti cítili vo Vašom domove príjemne.

Farebný nábytok

Skvelým doplnkom do detských izieb sú rôznofarebné (aj prúžkované či inými tvarmi vyzdobené) skrine, komody či detské postele. Ak sa neviete rozhodnúť, aký farebný odtieň by bol do izby Vášho drobca najvhodnejší, prípadne sa rozhodujete medzi viacerými farbami, môžete skombinovať hneď niekoľko veselých odtieňov (nábytok nevynímajúc), prípadne k sterilne bielym stenám dolaďte o to veselšie skrine a posteľ.

Tapety a nálepky na steny

Tapety sa vracajú! Takže, ak sa nebojíte tohto nanovo objaveného trendu, detská izba je na tapetovanie ako stvorená. Keď ste predsa len nie celkom presvedčený o vhodnosti tapety, skúste aspoň bordúry (na trhu sú rôzne motívy aj odtiene), tie izbičku Vašich miláčikov dokážu tiež perfektne oživiť.

A pre tých najkreatívnejších je tu nekonečná ponuka nálepiek na stenu (ak nie ste práve umelci a netrúfate si steny vlastnoručne pomaľovať). Disney postavičky, kvietky, planéty… Z každej izbičky vďaka tomu razom vyčarujete iný svet, ten najčarovnejší pre Vaše ratolesti.

Nebojte sa farieb, trendy nápadov, hoci aj tých zdanlivo uletených. Nie je predsa nič na tom, že sa Vám to tak páči. 

Pri zariaďovaní detskej izby povoľte uzdu svojej fantázii a aspoň na chvíľu sa tak vráťte späť do bezstarostných detských čias.            

Zdroj: houzz.com/ideabooks/1315/list/the-best-colors-for-kids-rooms

Foto: files.detskapostel.com/200000485-0d9750f8ae/mcqeen.jpg