Čo by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti?

0
2045

Každá správna kuchárka veľmi dobre vie, že kuchynské nože sú jednou z najdôležitejších súčastí kuchyne, ktoré by v žiadnej domácnosti nemali chýbať. Bez nožov to jednoducho nejde. Používame ich pri krájaní mäsa, chlebu, zeleniny či zemiakov. V súčasnosti máme na trhu rôzne druhy nožov, pričom každé z nich sú určené na krájanie niečoho iného.

nože

Dôležitá je kvalita nožov

Pre väčšinu ľudí je najdôležitejšia práve kvalita. Nôž by mal byť teda vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý bude odolávať otupeniu aj niekoľko rokov. Práve nože, ktoré sú vyrobené z ocele, patria medzi tie najobľúbenejšie, no niet sa čomu čudovať. Oceľ je trvanlivý kov, ktorý poskytuje tie najlepšie vlastnosti. Sú pevné, len tak ľahko sa vám nezničia a veľmi jednoducho sa s nimi pracuje. Medzi ďalšiu výhodu, ktorú vám poskytnú kuchynské nože Tescoma patrí aj to, že držia pevne v ruke a nikam vám „neutečú“.

Keramické nože sú vhodné na krájanie zeleniny, takže pokiaľ uprednostňujete zdravý životný štýl a váš jedálničiek obsahuje množstvo zeleniny a ovocia, tento nôž by vám určite nemal chýbať.

Čo sa týka rukoväte, tá by mala byť príjemná na uchopenie a mala by mať tvar, ktorý by vám „padol“ do ruky. Na nože je výborný aj drevený stojan, v ktorom ich budete mať prehľadne pri sebe a vy si tak budete môcť pohodlne vybrať nôž, ktorý sa vám bude akurát hodiť.

Viete si vybrať kvalitný hrnček?

387522

Aj vy ste milovníkom kávy či dobrého čaju? Chuť a vôňa nápoja by mala byť teda zásadná, a to dosiahnete jedine tým, že si vyberiete ten správny hrnček. Okrem toho je ideálne, keď hrnčeky vyzerajú pekne, sú odolné a príjemné na uchopenie. Ak aj vy rozmýšľate nad kvalitným porcelánovým hrnčekom na vaše obľúbené espresso či čierny čaj, spoločnosť Tescoma vám ponúka široký výber tých najkvalitnejších hrnčekov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kuchyni či reštaurácií.

Obrázok: eshop.tescoma.sk