Ako sa cítiť lepšie fyzicky aj psychicky?

0
2495

Koľkokrát si počas dňa či týždňa poviete, že sa cítite skutočne dobre a fajn? A keď aj áno, je to skutočne tak? V tejto uponáhľanej dobe, kedy musí byť všetko dokonalé, je veľmi ťažké si nájsť čas pre seba, trochu sa uvoľniť a zrelaxovať. Zamyslime sa nad tým, aké maličkosti nám môžu pomôcť aby sme sa cítili skutočne dobre.

Keď niečo nie je v poriadku

Dosiahnuť fyzickú a psychickú pohodu v živote nie je ľahké. Záleží to na veľa faktoroch, ktoré ovplyvňujú vašu vnútornú rovnováhu. Ak máte pocit, že po fyzickej stránke sa necítite dobre, ste unavení, smutní, nemáte chuť zabávať sa a niečo vás obchádza, môže to súvisieť s tým , že ste vnútorne nespokojní. Môžete mať pocit menejcennosti alebo dostatočne nedoceňujete ostatných, aj keby ste mali. Toto všetko je však riešiteľné, treba si len nájsť čas.

Cíťte sa lepšie fyzicky…

Nie nadarmo sa hovorí,  že treba cvičiť aspoň tri krát týždenne. Čo ak však toľko času nemáte, alebo prípadne by ste cvičiť vôbec nemali? Jedným zo spôsobov ako dopriať svojej fyzickej schránke tak zaslúženú úľavu a dobrý pocit je tantrická jóga. Pri tantre vaše telo nadobúda stav vysokej relaxácie, ku ktorej vám dopomôžu skúsené tantrické masérky či maséri. Tí vás naučia ako sa uvoľniť a ako spoznávať vaše telo tak, aby ste sa neskôr aj sami dokázali uvoľniť a cítili sa dobre. Okrem relaxácie sa zvyšuje prekrvenie tela a vylučujú sa endorfíny, tiež známe ako hormóny šťastia.

…a tiež psychicky

Cítiť pocit psychickej spokojnosti nie je tak ľahké dosiahnuť ako ten fyzický. Po mysli nám behajú všetky možné trápenia a problémy a my im nevieme uniknúť. Radosť a pohodu sami sebe môžeme navodiť napríklad tak, že spravíme pre niekoho niečo pekné. Je známe, že ak človek robí dobro tak aj on sám má dobrý pocit. Ďalšou z možností je jednoducho pokúsiť sa “vypnúť”, a to najlepšie pod dohľadom profesionálov v tantra spa salóne. Od prvého momentu budete rozmaznávaní a híčkaní. Aromatizujúce vôňe a príjemná tantrická hudba navodia tú správnu atmosféru, aby vaša myseľ našla rovnováhu a vypustila všetky negatívne myšlienky. Potom už zostáva len sa úplne oddať týmto opojným pocitom. Predsa len dobre cítiaca sa a pohodová myseľ je predpokladom aj fyzického zdravia.

Ak pociťujete, že ste už dlhšiu dobu v určitej nepohode, či už fyzickej alebo psychickej, tak to určite nenechávajte len tak. Tieto pocity sa môžu časom prehlbovať a potom je ťažšie a ťažšie ich odstrániť. Doprajte si chvíľku pre seba a rozmaznávajte telo i ducha, či už dobrým jedlom, spánkom alebo profesionálnym tantra spa.