Každý modelár a rekvizitár potrebuje ten najlepší materiál

0
2645

Modelárstvo nie je veľmi obľúbeným a rozšíreným koníčkom, no práve to z neho robí špecifickú umeleckú oblasť. Existujú ľudia, ktorí modelovanie berú ako zábavu, no sú aj takí, ktorí sa tým reálne živia. Neoddeliteľnou súčasťou tejto oblasti je nielen talent, ale aj materiál a pomôcky, ktoré modelár potrebuje. Je jasné, že takéto náradie nezoženiete len tak hocikde v obchode a dokonca nejde ani o lacnú záležitosť.

Súčasťou práce každého modelára by mala byť modelovacia doska, ktorá mu uľahčí jeho prácu. Či ste modelárom, ktorý vyrába veľké diela alebo len malé formy modelov, pri práci by ste mali používať kvalitný materiál, s ktorým sa  vám bude dobre pracovať.  Jedným z nich je PUR blok, ktorý je obľúbený nielen u ľudí, ktorí modelujú, ale aj u rekvizitárov, konštruktérovdizajnérov. Tí z nich vyrábajú obrovské množstvo umeleckých diel, medzi ktoré patria napríklad modely, rekvizity, prototypy alebo rôzne formy 3D reklamy.

Špeciálne PUR dosky a bloky sú k dispozícii s hustotou 0,035 až 0,23 g/cm3, pričom sú charakteristické optimálnymi vyváženými nielen mechanickými, ale aj tepelnými vlastnosťami. Dosky sú obľúbené nielen pre ich kvalitu, ale aj možnosť obrábania a to pomocou ručného alebo CNC frézovania. Spomenúť treba aj to, že sú nielen univerzálne, pevné a trvanlivé, ale aj finančne efektívne a teda dostupné pre každého záujemcu, ktorý ich chce použiť. Výnimočné sú vďaka tomu, že sa vyrábajú pomocou jedinečných technologických postupov, ktoré sú výnimočné vo všetkých fyzikálnych vlastnostiach. V rámci využívania PUR blokov a dosiek je k dispozícii široké spektrum formulácií vo viacerých hustotách, ktoré si môžete vybrať podľa vašich potrieb a uváženia. Na trhu je možné dostať rôzne druhy, ktoré uspokoja zákazníkov z hľadiska mechanickej pevnosti, tepelnej odolnosti, ale aj povrchovej úpravy.

Nezáleží na tom, či chcete byť vo svete modelárstva úspešný alebo si len chcete vyrobiť model do vašej domácnosti. Ešte predtým, ako začnete s výrobou by ste si mali zaobstarať vhodný materiál, z ktorého vyrobíte presne to, čo chcete. PUR bloky a dosky vám zaručia nielen kvalitu, ale aj ľahkú spracovateľnosť, pri ktorej sa nenarobíte. Zistite si o tomto materiáli viac a je isté, že iný už nebudete chcieť použiť.