Teplo vášho domova počas mrazov s krbom Austrfolamm

0
1544

Krby patrili už v minulosti k obľúbeným vykurovacím zariadeniami a dnes to nie je inak. Kozuby si nachádzajú svoje miesta nielen v tradičných či starších domoch, ale aj v moderných interiéroch. Tomuto stavu sa ani nečudujeme, prirodzený oheň a pohľad na praskajúce drevo nedokáže nahradiť elektrické kúrenie a ani žiadny iný spôsob udržiavania tepla. Hoci je sálajúce teplo z kozuba veľmi lákavé, nie je stvorené pre každého. Predtým, ako sa rozhodnete, či si takýto kozub domov zakúpite by ste mali vedieť, že to nie je len o radosti, ale aj starostiach.

Ide najmä o starostlivosť o krbovú vložku a taktiež palivo, ktorým budete počas zimy kúriť. Netreba zabúdať, že vložku treba pravidelne čistiť, čo môže byť pre niektorých zbytočnou každodennou komplikáciou. Drevo, ktorým budete kúriť taktiež nemôžete pripravovať na poslednú chvíľu, nakoľko by ste ho mali mať uskladnené po dobu niekoľkých mesiacov. Myslieť treba aj na to, že palivo treba mať umiestnené v suchých podmienkach, kde v žiadnom prípade nenavlhne. Ak ste si stopercentne istý, že starostlivosť o toto zariadenie zvládnete, treba si dobre rozmyslieť, aký výrobok si zakúpite. Keďže je na trhu obrovské množstvo sortimentu, každý z nich je špecifický inými parametrami, o ktoré sa pred kúpou treba zaujímať. Taktiež sú na vykurovanie k dispozícii nielen krby, ale aj kachle a pece, ktoré sa v dnešnej dobe taktiež tešia svojej obľube.

Ak sa už pre daný produkt rozhodnete, poradiť by ste sa o ňom mali s odborníkmi, ktorí vám povedia ako postupovať. Krb Austrfolamm má svoje špecifiká a preto ich treba brať do úvahy ešte na začiatku. Teplo domova vyčarené vďaka vlastnému kozubu je nenahraditeľným zážitkom, no spočiatku je to starosť, o ktorú sa treba postarať. V hlave by ste mali mať ujasnené aj odpovede na otázky, či bude váš kozub slúžiť ako dekorácia alebo ako hlavné vykurovacie zariadenie. V prípade, že ho zapálite len párkrát do roka, stačí vám menej náročný produkt, ktorý nebude musieť spĺňať toľko kritérií.

Taktiež sa treba dopredu rozhodnúť, či chcete mať ohnisko za sklom alebo preferujete otvorené, z ktorého teplo pocítite priamo na vlastnej koži. Jasno by ste mali mať aj v tom, kde bude vykurovacie zariadenie v domácnosti umiestnené. Najlepšie urobíte, ak ho dáte do centra domu alebo do severne orientovanej časti, kde je stavba najchladnejšia.  Žiadny krb, kachle ani pec by nemali byť umiestnené blízko okien a ani pri obvodovej stene, preto tieto kritériá zvážte ešte pred jeho realizáciou. V neposlednom rade treba myslieť aj na dizajn, ktorý by mal byť prispôsobený interiéru a aj jeho umiestneniu. Ak ho položíte do stredu izby rátajte s tým, že bude pútať pozornosť aj počas leta, keď v ňom nebude horieť. Z pohľadu úspornosti priestoru je vhodné krb umiestniť vždy do rohu miestnosti, kde naplníte hluché miesto. To, akú farbu a prevedenie vykurovacieho zariadenia si nakoniec vyberiete je len na vás a na vašom vkuse. Myslite však na to, že dosiahnutie tepla domova týmto spôsobom bude nielen krásne, ale občas aj náročné.